ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podlaskie. 2,4 mln z UE na projekt zeroenergetycznego budynku
10.08.2017r. 15:20

2,4 mln zł unijnego wsparcia otrzyma na opracowanie i wdrożenie samowystarczalnego energetycznie budynku mieszkalnego podlaska firma Unibep SA. W czwartek władze firmy i województwa podlaskiego podpisały umowę w tej sprawie.

Całkowita wartość projektu, który ma być realizowany do jesieni 2019 roku, to blisko 4,5 mln zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) wynosi 2,4 mln zł.

Jak mówił prezes firmy Unibep SA Leszek Gołąbiecki, podpisanie tej umowy pomoże w rozwoju działalności oddziału spółki o nazwie Unihouse, związanego z budownictwem modułowym.

W ramach projektu obejmującego prace badawczo-rozwojowe, zostaną opracowane, a następnie wdrożone do produkcji moduły, z których są budowane kilkupiętrowe budynki wielorodzinne. Moduły będą zeroenergetyczne, czyli samowystarczalne pod względem energetycznym.

Jak mówił dyrektor Unihouse Roman Jakubowski, projekt dotyczy przede wszystkim stworzenia nowych rozwiązań w zakresie izolacji i akustyki domów, a także poprawy ich parametrów cieplnych i wilgotnościowych w trakcie użytkowania budynku.
Projekt zakłada powstanie prototypu takiego budynku, który zostanie poddany różnym testom. Pozwoli to na sprawdzenie i ewentualne udoskonalenie wprowadzonych rozwiązań. "Finalnym, nadrzędnym celem tego projektu jest oczywiście włączenie budynków zeroenergetycznych do naszej oferty handlowej" - dodał Jakubowski.

Projekt otrzymał wsparcie w ramach konkursu RPOWP dotyczącego transferu wiedzy, innowacji, komercjalizacji wyników sektora badawczo-rozwojowego.

"To konkurs, w którym pomagamy firmom, w ramach badań i rozwoju, poprawiać jakość swoich produktów, szukać nowych, nowoczesnych rozwiązań, które będą znacznie lepsze i bardziej konkurencyjne, od tych, które na rynku funkcjonują" - powiedział wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno.

Dodał, że projekt Unibepu wpisuje się w strategię rozwoju województwa podlaskiego i koncepcję rozwoju regionu w oparciu o tzw. zielony przemysł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE