ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podlaskie. Po burzach jeszcze ponad 4 tys. odbiorców bez energii
10.08.2017r. 15:35

Jeszcze ponad 4 tys. odbiorców w województwie podlaskim nie miało w czwartek po południu energii elektrycznej, wskutek awarii związanych z burzami w regionie - poinformowali energetycy. Meteorolodzy zapowiadają kolejne opady w regionie w nocy z czwartku na piątek.

Najbardziej intensywny deszcz, połączony lokalnie z gradem i silnym wiatrem, padał przed południem. Wówczas, wskutek awarii energetycznych, bez energii było ponad 20 tys. odbiorców.

Po południu sytuacja poprawiła się, przestało padać i wiać. "Tendencja jest spadkowa i obecnie na prąd czeka ponad 4 tys. gospodarstw" - powiedziała PAP Urszula Kosicka z PGE Dystrybucja w Białymstoku.

Wyłączenia dotyczą głównie powiatów: sokólskiego, białostockiego, bielskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Główną przyczyną uszkodzeń - jak informowali już wcześniej energetycy - były połamane słupy energetyczne oraz drzewa powalone na linie energetyczne.
Energetycy pracują w terenie. Kosicka powiedziała, że większość awarii powinna być usunięta do późnych godzin wieczornych w czwartek, ale - jak dodała - do części odbiorców prąd może wrócić dopiero w piątek. Od godz. 9. w czwartek straż pożarna odnotowała 85 zdarzeń związanych z burzami; nikt nie ucierpiał. Strażacy pomagali m.in. zabezpieczać siedem budynków, gdzie uszkodzone zostały dachy. Większość zdarzeń, to usuwanie z dróg połamanych drzew.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku, które zwróciło się rano do wszystkich właściwych jednostek o podjęcie stosownych działań, by zminimalizować skutki zapowiadanych burz, po ich przejściu nie odnotowało żadnych zgłoszeń dotyczących strat w mieście.

Synoptycy prognozują, że kolejny intensywne opady deszczu, lokalnie z gradem i wiatrem o sile do 80 km/h, mogą wystąpić w regionie w nocy z czwartku na piątek oraz w piątek rano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE