ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Serinus stawia na Rumunię; produkcja w tym kraju ma ruszyć w I kw. '18 r.
11.08.2017r. 08:15

Serinus w nadchodzących latach będzie się koncentrował na działalności w Rumunii - poinformowała spółka w komunikacie. Spodziewa się, że produkcja z odwiertów gazowych Moftinu-1001 i Moftinu-1000 rozpocznie się na początku 2018 r.

"Spółka będzie koncentrowała się na Rumunii, stanowiącej koło napędowe wzrostu w nadchodzących latach. Projekt zagospodarowania gazu Moftinu to projekt o krótkim horyzoncie czasowym i spodziewane jest, że produkcja z odwiertów gazowych Moftinu-1001 i Moftinu-1000 rozpocznie się na początku 2018 r." - napisano w raporcie.

Spółka podpisała 9 maja tego roku kontrakt wykonawczy EPCC z rumuńską spółką Confind na budowę instalacji przetwarzania gazu wraz z towarzyszącymi jej liniami przesyłowymi i gazociągami na zagospodarowanie Moftinu w Rumunii. Prace budowlane rozpoczęto w II kwartale.

Uruchomienie produkcji gazu spodziewane jest w I kw. 2018 r.

"Spółka przygotowuje także program wierceń, który stanowiłby realizację zobowiązań do wykonania prac w ramach uzyskanego przedłużenia i planuje wykonanie dwóch dodatkowych odwiertów produkcyjnych (Moftinu-1003 i Moftinu-1004) oraz potencjalnie - trzeciego w 2018 r. Zdaniem spółki potencjalne wydobycie z tych odwiertów powinno móc doprowadzić do osiągnięcia przez stację pod koniec 2018 r. pełnej wydajności" - informuje Serinus.

W Tunezji firma planuje przeprowadzenie niskokosztowych programów prac prowadzących do zwiększenia wydobycia z istniejących odwiertów, zakłada też ponowną aktywizację Sabrii N-2, ale uwarunkowane jest to rozwiązaniem problemów społecznych i możliwością wznowienia produkcji w "bezpiecznym i zrównoważonym środowisku".

"Spółka postrzega pole Sabria jako szansę na znaczny rozwój w dłuższej perspektywie" - napisano w raporcie.
W drugim kwartale tego roku wydobycie obniżyło się do 329 boe/d, w porównaniu do 1.206 boe/d w analogicznym okresie 2016 r. Spadek produkcji wynika z zamknięcia pola Chouech Es Saida w Tunezji, które jest nieczynne od 28 lutego 2017 r. oraz pola Sabria - od 22 maja 2017 r. Zamknięcie tych pól nastąpiło w następstwie niepokojów społecznych na południu Tunezji, które doprowadziły do wstrzymania produkcji ropy i gazu w regionie.

"Produkcja dla całego 2017 r. uzależniona jest od pomyślnego rozwiązania kwestii niepokojów społecznych w południowej Tunezji oraz związanych z nimi spraw dotyczących bezpieczeństwa i ochrony" - informuje spółka.

Nakłady inwestycyjne Serinusa w II kwartale 2017 r. wyniosły 1,5 mln USD, z czego kwota 1,4 mln USD została przeznaczona na nakłady w Rumunii, a 0,1 mln USD na nakłady w Tunezji.

"Na 30 czerwca 2017 r. spółka nie dopełniła kowenantów zadłużenie finansowe do EBITDA na poziomie skonsolidowanym, wskaźnik obsługi długu na poziomie skonsolidowanym oraz wskaźnik obsługi długu dla Tunezji, dotyczących kredytu z EBOR" - napisano w komunikacie.

EBOR formalnie odstąpił od wymogu utrzymania tych wskaźników dla okresu zakończonego 30 czerwca 2017 r.

"Następstwem uzyskania zwolnienia jest to, że kredyt spłacany będzie zgodnie z pierwotnym harmonogramem, a bank nie będzie sięgał do ustanowionych zabezpieczeń" - informuje Serinus.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE