ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Vestor DM obniżył cenę docelową JSW
11.08.2017r. 09:50

Analitycy Vestor DM, w raporcie z 9 sierpnia, obniżyli cenę docelową JSW do 102 zł ze 112 zł wcześniej i podtrzymali zalecenie "kupuj".

"Zmiany cen węgla oraz USD/PLN sprawiły, iż dokonujemy aktualizacji poprzedniej rekomendacji z jednoczesną rewizją ceny docelowej do 102 PLN/akcję (vs. 112 PLN/akcję poprzednio), podtrzymując zalecenie +kupuj+. Podtrzymujemy założenia dotyczące długoterminowej ceny węgla HCC na poziomie 140 USD/t oraz spłatę zadłużenia w 2018" - napisano w raporcie.

"Uważamy, iż w kolejnych kwartałach nastąpi zmniejszenie dyskonta do cen światowych, poprawa relacji cen koksu do węgla, która wraz ze stabilizacją produkcji umożliwi JSW wypracowanie w 2017 i 2018 odpowiednio 3,68 mld zł i 2,75 mld zł EBITDA. Dlatego też mnożniki EV/EBITDA dla tych lat wyniosą odpowiednio 2.8x i 3.4x" - dodano.
Raport został wydany przy kursie 87 zł.

Vestor DM prognozuje, że JSW wypracuje w tym roku 2,2 mld zł zysku netto, 3,7 mld zł EBITDA przy przychodach na poziomie prawie 8,6 mld zł. W 2018 roku EBITDA może spaść do prawie 2,8 mld zł, a w 2019 roku do 2,5 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE