ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rośnie generacja energii elektrycznej na Litwie pochodzącej z farm wiatrowych
11.08.2017r. 13:43

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wolumeny produkowanego poprzez litewskie elektrownie wiatrowe wzrosły o 40 proc.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2017 r. w kraju wyprodukowano 1187 GWh energii, z tego 53 proc. wygenerowały elektrownie wiatrowe. W tym samym czasie w roku ubiegłym elektrownie te wyprodukowały 49,5 proc prądu. W roku bieżącym w farmach wiatrowych wyprodukowano 633 GWh prądu. Dla porównania w 2016 r., w ciągu pierwszego półrocza wyprodukowano 39 proc. mniej (456,7 GWh), a w 2015 r. podwójnie mniej - 297,5 GWh. Elektrownie wodne w okresie styczeń-czerwiec wygenerowały 296,4 GWh (25 proc. całości wyprodukowanego prądu), bioelektrownie - (18,6 proc.), elektrownie słoneczne - 36,8 GWh (3,1 proc.) - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE