ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kandydat na kanclerza Niemiec chce większych wydatków na elektromobilność
11.08.2017r. 14:04

Jak poinformował BiznesAlert.pl, ze względu na aferę dieslową przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) Martin Schulz chce przyspieszenia wprowadzenia programu na rzecz elektromobilności i zwiększenia wydatków na ten cel. Jest to część opublikowanego przez "Süddeutsche Zeitung" pięciopunktowego planu przyszłości motoryzacji w Niemczech, przygotowanego przez partię Schulza.

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego postuluje utworzenie jasnych zasad dla przemysłu motoryzacyjnego oraz konsekwentną kontrolę emisji.

- Musimy wywierać większą presję na przemysł - powiedział Schulz.

Jedynym znaczącym skutkiem sierpniowego szczytu dieslowego była deklaracja producentów samochodów, że wyposażą swoje pojazdy w dodatkowe oprogramowanie. Dlatego szef SPD forsuje drugi szczyt, na którym miałyby zostać podjęte adekwatne środki.

- Chcemy, by do aut zostały wprowadzone techniczne modyfikacje, które zmniejszą emisję. Oczywiście na koszt producenta - stwierdził.
Chce, by w ciągu następnego półrocza branża i federalne ministerstwo ruchu drogowego niezależnie od siebie sprawdziły, w jaki sposób miałoby zostać to przeprowadzone. Również właściciele starszych diesli, których nie stać będzie na kupno nowego auta, mają otrzymać ofertę zainstalowania technicznych modyfikacji w swoim samochodzie.

- Nowe regulacje mają nie pozostawiać miejsca na dowolne interpretacje, by nie dopuścić do nadużyć i powstania szarej strefy. Ponadto trzeba stworzyć mechanizm kontroli, aby oszustwa ze strony branży nie miały już miejsca - dodaje Schulz.

Podkreślił, że niemieccy producenci samochodów powinni brać przykład z "wyśmiewanej przez nich" Tesli i zwiększyć wysiłki, by upowszechniać auta elektryczne.

- Zarozumialstwo powinno przestać się opłacać niemieckim producentom - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Schulz.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE