ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Odnawialna wspiera edukację przyszłych specjalistów
01.09.2017r. 11:19

W Siedlcach rusza nowy kierunek kształcenia techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Spółka z Grupy PGE wyposażyła nowoczesną pracownię w specjalistyczny sprzęt, m.in. kolektor słoneczny, panel fotowoltaiczny i turbinę wiatrową.

4 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach naukę rozpocznie 30 uczniów w klasie przygotowującej do zawodu "Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej". Przyszli specjaliści będą mogli kształcić się w nowoczesnej pracowni odnawialnych źródeł energii (OZE). Kolektor słoneczny, panel fotowoltaiczny, turbina wiatrowa, pompa ciepła oraz kocioł na biomasę, w które jest wyposażona, pozwolą uczniom nabywać praktycznych umiejętności. Nowoczesny sprzęt trafił do szkoły dzięki współpracy placówki ze spółką PGE Energia Odnawialna.

Utworzenie nowego kierunku kształcenia wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny odnawialnych źródeł energii i zbiega się z wchodzącą w życie reformą edukacji, która ma na celu odbudowanie w Polsce szkolnictwa zawodowego. Jest to doskonały przykład współpracy nauki z biznesem na rzecz wypełnienia luki kadrowej jaką obecnie obserwujemy w segmencie elektroenergetyki i ciepłownictwa - mówi Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGE Energii Odnawialnej.

Spółka chętnie wsparła nowy kierunek kształcenia, który ma na celu dostosowanie oferty edukacyjnej dla potrzeb jednej z najszybciej rozwijających się branż, jaką jest energetyka odnawialna, przede wszystkim w zakresie montażu, serwisowania i eksploatacji paneli fotowoltaicznych. Współpraca ze spółką z Grupy PGE cieszy również władze samorządowe.

To bardzo ważny projekt dla Siedlec, dla naszej młodzieży i lokalnego rynku pracy. Nasze miasto będzie sięgać po nowoczesne technologie i rozwiązania proekologiczne. Nawiązanie współpracy z PGE, liderem rynku elektroenergetycznego, było dla nas naturalnym krokiem na drodze do wytwarzania energii odnawialnej na większą skalę - mówi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica to od lat najlepsza siedlecka szkoła zawodowa zajmująca w rankingach czołowe miejsce na Mazowszu. Zawdzięcza to m.in. doskonałej kadrze nauczycielskiej oraz elastycznemu podejściu do stale zmieniającego się rynku pracy.

Absolwenci siedleckiego Technikum Elektrycznego, czyli popularnego "elektryka", zyskają dyplom specjalisty w zakresie montażu i eksploatacji systemów energetyki odnawialnej, m.in. energetyki wodnej, słonecznej, wiatrowej i biomasowej. Zyskają także uprawnienia do podłączania, testowania i kontroli instalacji tego typu u odbiorców energii.

Absolwenci siedleckiego Technikum Elektrycznego, czyli popularnego "elektryka", zyskają dyplom specjalisty w zakresie montażu i eksploatacji systemów energetyki odnawialnej, m.in. energetyki wodnej, słonecznej, wiatrowej i biomasowej. Zyskają także uprawnienia do podłączania, testowania i kontroli instalacji tego typu u odbiorców energii.
PGE Energia Odnawialna

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE