ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Konferencja UDT: Elektrownie wiatrowe - bezpieczeństwo i eksploatacja
11.09.2017r. 06:37

Największą zaletą odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym wiatru, jest fakt dostarczania energii bez zanieczyszczania środowiska, a więc w najwyższym stopniu energii ekologicznej, w przenośni - zielonej. Współczesne wiatraki, czyli turbiny wiatrowe wraz z wieżami, na których są zamontowane, to ogromne urządzenia. Są coraz wyższe i obecnie sięgają już razem z łopatami nawet 230 metrów.

Przy tej wysokości wspinaczka pracowników serwisujących turbinę po drabinie wewnątrz masztu musi być zastąpiona szybszym i bardziej ekonomicznym dostępem do wnętrza gondoli turbiny. Producenci elektrowni wiatrowych stosują więc wewnątrz wież urządzenia transportu bliskiego - dźwigi, podnośniki, platformy robocze i wciągarki. Urządzenia te nie tylko znacznie ułatwiają, ale wręcz umożliwiają transport pionowy wewnątrz wiatraka. Urządzenia te znajdują się pod dozorem UDT, a eksperci, którzy się nimi zajmują zamierzają podzielić się swoją wiedzą na konferencji organizowanej w Kołobrzegu przez Oddział UDT w Koszalinie w dniach od 11 do 13 października 2017 r.

Podczas konferencji zostaną omówione miedzy innymi przepisy prawne z obszaru OZE oraz przepisy dotyczące urządzeń transportu bliskiego instalowanych w elektrowniach wiatrowych, problemy eksploatacyjne, sprawy jakości i bezpieczeństwa usług serwisowych oraz bezpieczeństwa pracy serwisantów. Istotnym punktem będzie omówienie okoliczności i przyczyny wypadków na turbinach wiatrowych, a także procedury kwalifikowania osób do obsługi urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu.

Eksperci UDT zapraszają przedstawicieli firm i osób zajmujących się montażem oraz serwisem turbin wiatrowych, producentów i operatorów farm wiatrowych, właścicieli, inwestorów i deweloperów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką elektrowni wiatrowych.
Więcej informacji na stronie internetowej UDT: Elektrownie wiatrowe - bezpieczeństwo i eksploatacja
UDT

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE