ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Konferencja techniczna "Technika prac pod napięciem w przemyśle"
11.09.2017r. 06:25

Konferencja dedykowana jest osobom odpowiedzialnym za organizację i prowadzenie eksploatacji sieci nN i SN w przedsiębiorstwach energetyki przemysłowej oraz elektrociepłowniach i elektrowniach, producentom i dostawcom osprzętu, aparatury oraz narzędzi stosowanych przy eksploatacji sieci elektroenergetycznych, w tym stosowanych przy pracach pod napięciem, jak również specjalistom zajmującym się planowaniem rozwoju sieci nN i SN oraz specjalistom służb bhp.

Tematyka konferencji:

• Rozwój technik bezwyłączeniowego utrzymania sieci, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych w energetyce zawodowej i ich wpływ na współczynniki SAIDI i SAIFI.

Dystrybutorzy energii elektrycznej w ostatnich latach przyjmują odważne programy rozwoju bezwyłączeniowych technik, które poprawiają zasilanie odbiorców, zwłaszcza przemysłowych. Wskaźniki potwierdzają poprawność i zaskakująco dobre wyniki, umacniając tą technikę. (Dystrybutorzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem z tego zakresu, które można wykorzystać w organizacji prac przy urządzeniach elektroenergetycznych).

• Doświadczenia krajowe i międzynarodowe w zastosowaniach technik prac pod napięciem w energetyce przemysłowej.

W ostatnich latach uzyskano wiele nowych praktycznych informacji i doświadczeń krajowych i zagranicznych, które pozwalają na wskazanie podobnych zastosowań w energetyce przemysłowej. Przedstawione zostaną najświeższe informacje z międzynarodowych konferencji ICOLIM 2017, ESMO 2016 oraz CITIES 2016 oraz konferencji krajowych PPN i CIGRE 2016 a także doświadczenia obejmujące obsługę urządzeń różnych poziomów napięć AC i DC.

• Wymagania kwalifikacyjne dla pracowników obsługujących urządzenia elektroenergetyczne w przemyśle.

Personel obsługujący urządzenia elektroenergetyczne wymaga specjalnych kwalifikacji. O nowych propozycjach przepisów w tym zakresie będzie można podyskutować ze specjalistami. Przedstawione zostaną programy szkoleniowe, zasady szkolenia praktycznego na poligonach oraz konieczność posiadania specjalistycznych instrukcji.

• Sprzęt umożliwiający rozwój technik bezwyłączeniowych w sieciach przemysłowych.

Zastosowanie technik bezwyłączeniowych umożliwia sprzęt o odpowiedniej konstrukcji dostosowany do określonych poziomów napięć. Dostawcy i producenci tego sprzętu (w tym uczestnicy trwających w czasie konferencji targów ENERGETAB) omówią własności i użyteczność stosowanego wyposażenia, w tym nowoczesnych, indywidualnych środków ochrony, zapobiegającym skutkom termicznym łuku elektrycznego.

Bogato ilustrowane wykłady zostaną uzupełnione pokazami wybranych technologii PPN na poligonach szkoleniowych ZIAD (wewnętrznym i zewnętrznym), jak na przykład wymiana podstawy bezpiecznikowej, wymiana końcówki kablowej, czyszczenie stacji, itp. Specjalnie pod kątem technologii przydatnych w energetyce przemysłowej i trakcji oraz zakładach "wysokiego ryzyka" (górniczych, chemicznych).

Termin i miejsce konferencji: 14-15 września 2017 r. ZIAD Bielsko-Biała SA, Hotel Dębowiec, al. Armii Krajowej 220.

Szczegółowe informacje o konferencji

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE