ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNIG promuje ogrzewanie domów gazem
12.09.2017r. 15:21

W ubiegłym tygodniu ruszyła kampania marketingowa nowej oferty PGNiG, w której spółka promuje ogrzewanie domów gazem zwracając uwagę, że przyczynia się to zmniejszania smogu.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 10 )


Autor: klient 12.09.2017r. 17:20
W Poznaniu chcąc korzystak z gazu do celów ogrzewczychyba mieszkania lub domku należy czekać :
a) ponad dwa miesiące na warunki techniczne
na stosowanie gazu do celów grzewczych,
b) okres oczekiwania na wykonanie przyłącza
gazu długości 2 MB wynosi 8 miesięcy,
c) w urzędzie na pozwolenie czeka się 2 mies.

Budowa domu jednorodzinnego wynosi 7 mies

Naleźy w trybie pilnym dokopać odpowiednich
zmIan takurat aby skrócić czas oczekiwania :
a) na warunki z gazowej do 14 dni,
b) czas wykona nią 2 mb przlacza 2 miesiAce

Myślęk , Źyczę jest to moźliwe !!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: wiecejgazu 12.09.2017r. 21:42
dziwna sprawa z tymi warunkami przyłączenia, ustawa przewiduje czas wydawania 21 dni, regulacje wewnętrzne narzucają skrócenie tego czasu (wiem bo pracuję m. in. przy przyłączeniach ale w innym województwie). Podejrzewam, że jednostki są zasypane wnioskami o przyłączenie, natomiast po programie dobrowolnych odejść brakuje obsady do sprawnej obsługi we wszystkich działach ( w całej Polsce pozbyto się coś między 2500-3000 pracowników, w zaistniałej sytuacji i tak słyszę argumenty o przerostach zatrudnienia,a to retoryka rodem z magla ).
Faktem jest, że na warunki przyłączenia trzeba czekać dłużej gdy musi być sporządzona koncepcja gazyfikacji, ale jeżeli sieć istnieje to wydanie taki warunków przyłączenia to zwykła formalność i nie ma tu znaczenia czy do celów grzewczych czy innych.
Okres oczekiwania na przyłączenie mógłby być krótszy gdyby : - uproszczono prawo budowlane; zrobiono porządek w końcu z urzędnikami którzy zwlekają z wydaniem decyzji, albo odrzucają dokumentacje projektowe z byle powodu i nie ponoszą za to konsekwencji (gminy, starostwa, zarząd dróg wojewódzkich jako władający pasami drogowymi w których jest ułożony gazociąg zasilający). Przydałoby się uproszczenie wyboru podwykonawców i dopuszczenie więcej firm które mają uprawnienia do wykonywania sieci gazowych, osobiście nie znam jednostki, która zrobiłaby własnymi siłami kilkaset przyłączy rocznie (od projektu po budowę).
Zapewne różne oddziały i jednostki maja różne doświadczenia i problemy, urzędy różnie interpretują prawo i rzucają kłody pod nogi zamiast dopuszczać tryb uproszczony dla przyłączy. Ale nie tylko to, czynników może być naprawdę wiele, bo wiele jest zmiennych, które napotyka się po drodze i nigdy się nie przewidzi gdzie nastąpi blokada (dodatkowy przykład - uzgodnienia branżowe z właścicielami innych sieci ). 2 miesiące są możliwe, miejmy nadzieję że zarząd będzie lobbować tam gdzie trzeba za odpowiednimi ustawami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: misiek 12.09.2017r. 21:46
mam pytanie, czy w Poznaniu budowa domu trwająca 7 miesięcy to jest łącznie z zaprojektowaniem i uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę?
Bo jak tak to jakiś cud, albo ja mieszkam w innym wszechświecie.
A budowa z wykończeniem? to trzeba trafić na solidnych wykonawców, bo mnóstwo jest partaczy którzy opóźniają robotę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 12.09.2017r. 19:41
A gdyby tak jeszcze w kampanii jednym słowem wspomniano co to jest kogenerator to nawet przyczyniało by się do zmniejszania nie tylko smogu ale też emisji dwutlenku węgla w elektrowniach węglowych. A jakie wielkie oszczędności by powstawały w taryfie W5
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jack 13.09.2017r. 12:46
Odbiorcy gazu "... otrzymają zwrot równowartości nawet 12 miesięcy abonamentu ...", czyli może też być mniej, a w moim przypadku zakładając maksymalny zwrot to ledwie 145 zł zwrotu, co przy rocznym koszcie gazu ok. 3 600 zł, to zaledwie ok.4%. To jest chyba kpina z nowych i obecnych odbiorców, bo sam zysk netto PGNiG za 2016 r. to 2 miliardy 350 milionów zł. PGNiG winno zaproponować nową grupę taryfową dla odbiorców ogrzewających domy gazem z korzystną ceną, która dawałaby prawdziwe oszczędności dla odbiorców tej grupy, a to przełożyłoby się na wzrost liczby odbiorców, z uwagi, że gaz jest mniej kłopotliwy i uciążliwy w odniesieniu do węgla przy porównywalnych kosztach, jest tańszy od energii elektrycznej i jest ekologiczny. A za tym idzie większy obrót i większy zysk. Stara jak świat zasada prowadzenia gospodarki. Po prostu efekt skali i czystsze powietrze.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kim 13.09.2017r. 14:00
Czy PGNiG ma realne możliwości wpływu na PSG, aby szybciej realizowano przyłącza? Bez tego trudno będzie skonsumować efekty kampanii...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: miki 13.09.2017r. 18:30
ma możliwości, ale to to niewiele da, PSG poza skróceniem obsługi wewnętrznych procedur nie ma za dużo możliwości. Natomiast nie ma wpływu na prędkość uzyskania wszystkich decyzji, pozwoleń, uzgodnień przez instytucje administracji publicznej, a przepisów prawa budowlanego i energetycznego nie przeskoczy się, tak samo jak (niektórych) nieżyczliwych urzędników. Tu PGNiG może się wykazać i jako spółka "matka" wystąpić do odpowiednich ministerstw o uproszczenie procedur koniecznych do spełnienia aby zrobić wykop i położyć w gruncie kawałek rury. Wiele osób upatruje że problemem jest tylko PSG, no akurat nie tylko.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: obserwator 13.09.2017r. 21:04
Należy wprowadzić kary finansowe dla pracowników , którzy nie dotrzymuja
terminów wydania warunków techniezłych.
GS w umowach z Wykonawcami takie kary nalicza
dla pracownikrów firm zwewnętrznych.
Dla pracowników dotrzymującychyba terminów
załatwienia sprawy winny być nagrody,
za terminowośćwiczenia i wydajność.
Obecnie szkoda wydawać kasy na reklamę .

Zadowolony klient - to najlepsza reklama
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Tadżi 14.09.2017r. 19:08
popieram, ale pod warunkiem, ze takie zasady będą obowiązywać urzędy, które wydają decyzje. Do tego czas wydawania decyzji przez organy administracji publicznej winno skrócić do max 14 dni (kalendarzowych) z obecnych 30-60 i dłużej(- tutaj miałem powiedzieć że pozdrawiam Zarząd Dróg Wojewódzkich, ale nie pozdrawiam).

No i dobrze by było przyspieszyć postępowania przetargowe wyboru podwykonawców, ale to już zadanie dla innych działów, nie tych co określają warunki przyłączenia i podpisują umowy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: abc 13.09.2017r. 21:10
Warto każdemu klientowi dać do
wypełnienie - ocenę pracy gaz ow nicków.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE