ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom wynajął firmę na Litwie która będzie lobbować za Nord Stream 2
13.09.2017r. 09:37

Jak czytamy w BiznesAlert, rosyjskie państwowe spółki energetyczne Gazprom i Rosatom chcą poprawić swój wizerunek na Litwie. Litewskie agencje public relations dotychczas unikały podpisywania umów z firmami kontrolowanymi przez Kreml. Jednak w tym roku sytuacja uległa zmianie.

Rosatom, który buduje elektrownię jądrową w Ostrowcu na Białorusi, wynajął agencję PR, która ma siedzibę w Moskwie. Rosyjska spółka próbowała znaleźć na Litwie agencję, która może świadczyć usługi public relations związane z poprawą wizerunku białoruskiej elektrowni jądrowej. Jednak do współpracy nie zgłosiła się żadna firma.Rosyjski koncern gazowy Gazprom, mimo podobnych problemów co Rosatom, w tym roku przełamał bariery i wynajął firmę, której celem jest lobbing za gazociągiem Nord Stream i Nord Stream 2, który uważany jest za rosyjski projekt polityczny.

Partnerem Rosjan ma być firma public relations - PPM Consulting. Szefową jest Indrė Jakaitytė, która w latach 2011-2015 była członkiem wileńskiej rady miejskiej.Jak podają litewskie media, Jakaitytė miała wysłać w tym tygodniu tekst w języku angielskim, z którego wynika, że krytyka "Nord Stream 2" jest "chora", a Gazprom, realizując projekt, "z pewnością nie zajmie dominującej roli na rynku gazu".
PPM Consulting potwierdził, że jest partnerem komunikacyjnym spółki Nord Stream AG na Litwie od początku tego roku.- Mamy pomóc klientowi w rozpowszechnianiu informacji - powiedziała Jakaitytė. Nawiasem mówiąc, do tej pory, w ramach projektu Nord Stream w krajach bałtyckich, agencja public relations była zaangażowana w prace na Łotwie.

Komisja Europejska stwierdziła, że Nord Stream 2 "nie spełnia celów energetycznych Unii i wzmocni pozycję tylko jednego dostawcy - Gazpromu".Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė ogłosiła, że budowa Nord Stream 2 między Niemcami i Rosją nie jest projektem komercyjnym, a geopolitycznym, który ma na celu osłabić Ukrainę i podzielić Europę - przypomina BiznesAlert.pl.
Lrt.lt , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE