ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Obniżka prognoz produkcji ropy naftowej w USA
13.09.2017r. 11:06

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek tygodnia na rynku ropy naftowej jest okresem delikatnej zwyżki notowań. Cena ropy WTI w Stanach Zjednoczonych przekroczyła poziom 48 USD za baryłkę, jednak nieznacznie i już dzisiaj rano delikatnie osuwa się w dół, co sugeruje słabnącą stronę popytową i możliwość powrotu do zniżek w krótkoterminowej perspektywie.

Wczorajszy dzień był obfity w dane fundamentalne z rynku ropy naftowej. W swoim cotygodniowym raporcie, Amerykański Instytut Paliw podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA wzrosły o 6,2 mln baryłek, czyli o więcej niż oczekiwano (około 4 mln baryłek). Niemniej, uwagę inwestorów przyciągnęły wczoraj przede wszystkim ważne raporty miesięczne.

Pierwszy z nich został zaprezentowany przez amerykański Departament Energii (DoE), a dokładniej funkcjonującą w jego strukturach Energy Information Administration (EIA). Według departamentu, w całym 2017 r. produkcja ropy naftowej w USA wzrośnie o 400 tys. baryłek dziennie do poziomu 9,25 mln baryłek dziennie. To obniżka prognoz w stosunku do prognozy z ubiegłego miesiąca, która zakładała wzrost o 500 tys. baryłek dziennie - i ma ona w dużej mierze związek z niedawnym uderzeniem huraganu Harvey, który krótkoterminowo wstrząsnął amerykańskim rynkiem naftowym. Z kolei w 2018 r. EIA zakłada wzrost produkcji ropy naftowej w USA o 590 tys. baryłek dziennie (wobec poprzedniej prognozy na poziomie 560 tys. baryłek dziennie). Niemniej, ostateczna prognozowana wielkość produkcji, wynosząca 9,84 mln baryłek dziennie, jest niższa od tej z ubiegłego miesiąca ze względu na rewizję w dół tegorocznych prognoz.

Obniżka prognoz produkcji sprzyjała kupującym na rynku ropy naftowej. Pozytywny ton miał również drugi duży, comiesięczny raport opublikowany wczoraj przez OPEC. W publikacji tej kartel podwyższył bowiem prognozy popytu na swoją ropę naftową o 400 tys. baryłek do poziomu 32,83 mln baryłek. Jednocześnie, kartel utrzymał retorykę prognozy spadku globalnych zapasów ropy naftowej ze względu na zwiększoną konsumpcję tego surowca.

(600x400)

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE