ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Do moskiewskiego sądu wpłynął kolejny pozew Siemensa w tej sprawie dostaw turbin na Krym
14.09.2017r. 09:18

Jak czytamy w BiznesAlert, Siemens nie składa broni w walce o odzyskanie wyprodukowanych przez siebie turbin, które nielegalnie zostały dostarczone na okupowany przez Rosję Krym. Do moskiewskiego sądu wpłynął kolejny pozew w tej sprawie.

Joint venture Siemensa i Siłowyje Maszyny - Siemens Gas Turbines Technologies (65 procent udziałów posiada Siemens, 35 procent - rosyjskie Siłowyje Maszyny) - złożyło do Sądu Arbitrażowego w Moskwie pozew przeciwko strukturom Technopromexportu. Dokument został zarejestrowany 13 września. Nie ujawniono jego szczegółów.

Wcześniej sam Siemens w wyniku afery z dostawami turbin na Krym pozwał Technopromexport.

W sierpniu wspomniany Sąd Arbitrażowy oddalił wniosek niemieckiego koncernu, który domagał się zajęcia czterech turbin, które w październiku 2015 roku sprzedał rosyjskiej spółce, oraz zakazania ich montażu.
Warto przypomnieć, że Unia Europejska wprowadziła embargo na współpracę z Krymem, który od 2014 roku jest okupowany przez Rosję. Siemens stwierdził, że posiada dowody na to, że cztery turbiny, które miały być dostarczone do elektrowni budowanej w Tamanie na południu Rosji, trafiły nielegalnie na półwysep. Urządzenia były przygotowane przez Siemens Gas Turbines Technologies. Moskwa utrzymuje, że cały sprzęt dostarczany na Krym, w tym turbiny, jest produkowany w Rosji.

W związku z aferą z turbinami Komisja Europejska objęła sankcjami wiceministra energetyki Rosji Andrieja Czieriezowa, dyrektora generalnego Technopromexportu Siergieja Topor-Grika oraz dyrektora jednego z departamentów w resorcie energetyki Jewgienija Grabczaka, a także spółkę Interautomatika (joint venture Siemensa, Technopromexportu oraz VTI, która była zaangażowana w instalację oraz uruchomienie turbin na Krymie; w odpowiedzi na doniesienia medialne Siemens wycofał swoje udziały w tej spółce) - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE