ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Piotrowski: możliwe działania kompensujące, by PGE mogła przejąć aktywa EDF
14.09.2017r. 10:15

Rozważane są działania kompensujące, by PGE mogła przejąć polskie aktywa EDF - poinformował w czwartek wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

Wiceminister przypomniał w sejmie, że wśród warunków zawieszających do umowy zakupu przez PGE aktywów EDF w Polsce jest zgoda resortu energii, która została już udzielona, oraz konieczna jest zgoda UOKiK.

"Są pewne problemy, bo zakup spowoduje zbyt wielki poziom koncentracji PGE i rozważane są działania kompensujące. To wymaga rozmów i znalezienia rozwiązań" - powiedział wiceminister.

"Nie stanowi to większego zagrożenia dla powrotu do zarządzania przez polskie podmioty elektrownią w Rybniku, ponieważ to elektrownia systemowa, z zainstalowaną mocą na poziomie 1.775 MW. To moc niezbędna w systemie energetycznym" - dodał.

W maju PGE podpisała warunkową umowę zakupu aktywów EDF w Polsce, w tym 8 elektrociepłowni, elektrowni Rybnik i blisko 400 km sieci ciepłowniczych.
Wniosek o zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad aktywami EDF wpłynął do UOKiK w czerwcu. W lipcu UOKiK poinformował o skierowaniu postępowania w tej sprawie do drugiego etapu z powodu konieczności m.in. przeprowadzenia analiz rynkowych.

W ubiegłym tygodniu prezes UOKiK Marek Niechciał informował, że we wrześniu UOKiK planuje wydać istotne zastrzeżenia do transakcji. Z jego słów wynikało, że planowana transakcja miałaby wpływ na konkurencyjność rynku. Po wydaniu istotnych zastrzeżeń przez UOKiK spółka będzie miała dwa tygodnie na odniesienie się do nich, z możliwością przedłużenia o kolejne dwa.

PGE zakładała, że sfinalizuje transakcję najpóźniej do końca tego roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE