ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

IEA podwyższa prognozę globalnego popytu na ropę naftową.
14.09.2017r. 10:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie kilka sesji na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem ewidentnej przewagi strony popytowej. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy WTI wzrosły o ponad 2 proc., przekraczając poziom 49 USD za baryłkę i tym samym docierając do maksimów z poprzedniego tygodnia. Okolice 49,30-49,40 USD za baryłkę są obecnie najbliższym technicznym oporem na wykresie ropy naftowej w USA - jeśli zostaną one pokonane, to strona popytowa będzie musiała zmierzyć się z barierą psychologiczną na poziomie 50 USD za baryłkę.

Dzisiaj rano cena ropy naftowej utrzymuje się blisko wczorajszego zamknięcia, co świadczy o utrzymywaniu się pozytywnych nastrojów na rynku tego surowca. Ich przyczyną jest w dużej mierze wczorajszy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (International Energy Agency, IEA) na temat globalnego rynku ropy. Ta comiesięczna publikacja pojawiła się dzień po równie ważnych miesięcznych raportach OPEC oraz amerykańskiego Departamentu Energii.

IEA przedstawiła optymistyczną wizję sytuacji na światowym rynku ropy w kolejnych miesiącach prognozując, że globalne zapasy ropy naftowej będą spadać ze względu na wyraźnie rosnący popyt. Agencja podniosła prognozę tegorocznego wzrostu popytu na ropę z poziomu 1,5 mln baryłek do 1,6 mln baryłek dziennie zaznaczając, że zapotrzebowanie na ropę przewyższa oczekiwania zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Europie. IEA oczekuje, że notowania ropy naftowej będą rosły w kolejnych miesiącach, jednak wzrosty te będą raczej delikatne.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE