ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiński lider w produkcji modułów PV bije kolejny rekord
14.09.2017r. 11:33

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w I kwartale 2017 r. chiński producent modułów fotowoltaicznych JinkoSolar ustanowił kwartalny rekord sprzedaży, zbliżając się do poziomu 3 GW. W II kwartale jeszcze poprawił ten wynik, sprzedając jednak moduły przy niższej marży niż we wcześniejszych kwartałach.

JinkoSolar był największym na świecie producentem modułów fotowoltaicznych za rok 2016. W tym roku powinien utrzymać pozycję lidera, o czym świadczą wyniki sprzedaży wygenerowane w I połowie br.

W I kwartale chińska firma sprzedała moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,068 GW, a w II kwartale zwiększyła sprzedaż do poziomu 2,884 GW, przekraczając wcześniejszą prognozę o niemal 300 MW.

To zasługa boomu na fotowoltaikę w Chinach, gdzie w I połowie br. zainstalowano elektrownie fotowoltaiczne o rekordowej mocy 24,4 GW, a w lipcu przyłączono do sieci aż 10,5 GW.

Na rodzimym rynku JinkoSolar sprzedał w I kwartale 2017 r. moduły fotowoltaiczne o mocy 730 MW (35 proc. sprzedaży ogółem), a w ostatnim kwartale podwoił sprzedaż w Chinach do poziomu 1,46 GW (51 proc. sprzedaży ogółem).

Do krajów zaliczonych do "emerging markets" trafiło w I kwartale 18 proc. sprzedaży JinkoSolar, a w kolejnym kwartale 19 proc. Na USA przypadło odpowiednio na I i II kwartał br. 13 i 10 proc., a na Europę 11 i 9 proc.
JinkoSolar wskazuje w informacji nt. wyników za II kwartał, że rosnącemu wolumenowi sprzedaży po raz kolejny towarzyszył spadek marży, co wynikało, oprócz spadku cen modułów na rynkach światowych, również m.in. ze wzrostu cen krzemu.

W II kwartale chińska firma odnotowała sprzedaż na poziomie 1,17 mld USD, co jest wynikiem lepszym o 37,2 proc. w porównaniu do wcześniejszego kwartału. Zysk brutto wyniósł 123,1 mln USD w porównaniu do 94,3 mln USD w pierwszym kwartale br.

Średnia marża wyniosła 10,5 proc. w porównaniu do 11,2 proc. we wcześniejszym kwartale oraz wobec 18,1 proc. w II kwartale 2016 r.

JinkoSolar zakłada, że w III kwartale sprzeda moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,1-2,3 GW, chociaż biorąc pod uwagę zaskakujący wynik chińskiego rynku PV za lipiec, chiński producent może ponownie przekroczyć przyjętą prognozę.

W całym 2017 r. sprzedaż JinkoSolar ma sięgnąć łącznie ok. 8,5-9 GW. To więcej niż potencjał produkcyjny JinkoSolar, który w ubiegłym kwartale zwiększono o około 1 GW do poziomu 7,5 GW. JinkoSolar chce jeszcze powiększyć potencjał produkcji modułów w tym roku o 0,5 GW do poziomu 8 GW. W tym 2,5 GW ma stanowić produkcja modułów monokrystalicznych w technologii PERC.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE