ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Łódzkie. Polski węgiel coraz droższy, brak zapasów
03.10.2017r. 14:46

Węgiel z polskich kopalń jest coraz droższy. Opał sprzedawany jest na bieżąco, brak jest zapasów - wynika z informacji przekazanych PAP przez właścicieli składów opału w Łódzkiem.

Joanna Szczepaniak - współwłaścicielka sieci składów opałowo-budowlanych, autoryzowany sprzedawca Polskiej Grupy Górniczej przyznała w rozmowie z PAP, że są kłopoty z polskim węglem. Obecnie wystarcza jej na zaopatrzenie swoich pięciu składów - dwóch w Łodzi oraz w Kurowicach, Będkowie i Andrespolu.

Jak mówiła, w poprzednich latach potrafiła zaopatrzyć nie tylko swoje, ale także inne punkty w regionie. Teraz jest inaczej; węgiel sprzedawany jest na bieżąco; brak jest zapasów. W pierwszej kolejności sprzedawany jest stałym klientom.

Nie ukrywa, że ceny węgla ciągle rosną. Jeszcze niedawno za tonę "orzecha" z jednej z polskich kopalń trzeba było zapłacić 800 zł, teraz - 900 zł. A to - jej zdaniem - nie koniec wzrostu cen. Teraz kostka kosztuje 930-960 zł; orzech 850-950 zł; ekogroszek pakowany przez kopalnię 920-1000 zł; ekogroszek 900 zł; groszek 860 zł; miał węglowy - 670-680 zł.
O problemach z węglem od polskich dostawców mówiła też właścicielka innego składu opału w Łodzi. Obecnie na składzie dostępny jest miał, ekogroszek i orzech gruby, ale nie ma dużego zapasu. Brakuje kostki i orzecha drobnego. Od ub. roku cena polskiego węgla wzrosła o ok. 150 zł. Jak mówi, cena za tonę dobrego węgla z polskich kopalń wynosi średnio 970 zł. Wyraźnie zaznaczyła, że nie interesuje jej sprzedaż węgla sprowadzanego spoza naszego kraju.

"Podobno na rynku pojawił się węgiel z Kolumbii. Jednak jego kaloryczność porównywana jest do kaloryczności węgla brunatnego" - dodała.

Natomiast w węgiel sprowadzany z Rosji można zaopatrzyć się w jednym z podłódzkich składów. Dostępny jest w różnych wielkościach i wartościach kalorycznych. Za tonę tego opału należy zapłacić od 620 do 750 zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE