ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielkopolskie. W składach opału węgiel wciąż jest, ale coraz droższy
03.10.2017r. 15:13

W wielkopolskich składach opału cały czas można kupić węgiel, ale jego ceny są nawet ok. 140-150 zł wyższe za tonę niż w poprzednim sezonie. W wielu miejscach prowadzone są zapisy na sprzedaż węgla.

Jak poinformowano PAP w składzie węgla w Książu Wielkopolskim, cena za tonę węgla orzech waha się od 830 do 940 zł i jest nawet o 150 zł wyższa niż w ubiegłym sezonie.

"Ceny zmieniają się bardzo szybko - podnoszą je dilerzy, podnosi kopalnia. Nic dziwnego, że ludzie są bardzo zaskoczeni ich wysokością. Mamy węgiel, ale popyt jest taki, że nie nadążamy z przywożeniem. My odbieramy węgiel od dilerów przez cały rok, a nie tylko zimą, i dlatego wciąż mamy towar. Wiem, że ci, którzy zaopatrują się tylko jesienią i zimą, mają kłopot" - poinformował PAP przedstawiciel firmy.

"Węgiel na ten sezon zaczęliśmy przywozić pod koniec marca. Mieliśmy duże stany własne, na placu mieliśmy 1,5 tys. ton - zostało nam 300 ton, oprócz tego cały czas wozimy. Zostały nam 2-3 tygodnie handlu i towar się skończy" - powiedział.

Jak mówił, firma na razie "broni się przed węglem z Rosji". "Mamy dostawców takiego opału, ale podejrzewam, że gdy zacznie się pełnia sezonu, będziemy zmuszeni go wziąć" - dodał.
W składzie opału w Pile poinformowano PAP, że tona węgla orzech kosztuje tam już nawet 890, czyli o ponad 100 zł więcej niż przed rokiem.

"Węgiel jeszcze jest, wciąż można go kupić od ręki, ale już widać, że będzie kiepsko. Będziemy chyba zmuszeni zacząć sprzedawać węgiel z zagranicy" - powiedział PAP przedstawiciel składu. Dodał, że wiele osób, po doniesieniach prasowych, kupuje węgiel na zapas.

Właściciel firmy z Poznania poinformował, że ma w ofercie m.in. węgiel orzech w cenie 970 zł za tonę i jest on dostępny na bieżąco. Zastrzegł jednak, że taka cena obowiązuje do końca tego tygodnia. "Wiem, że kolejny transport będzie już 20 zł droższy
" - wskazał.

"Jeszcze w lipcu sprzedawałem ten węgiel po 830 zł. Wciąż udaje mi się coś wydrzeć od dilerów ze Śląska, ale jest trudno. Jeśli chodzi o klientów, do dużo osób dzwoni i pyta o cenę, szukając najtańszej oferty, ale ceny węgla idą w górę" - mówił. Dodał, że jeżeli nie będzie miał czym handlować, pewnie zacznie oferować węgiel zagraniczny.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE