ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mazowieckie. W Radomiu węgiel podrożał
03.10.2017r. 18:51

W lokalnych składach opału w Radomiu i okolicach węgla na razie nie zabrakło, ale jest go za mało wobec potrzeb rynku lokalnego. Sprzedawcy narzekają na rosnące ceny węgla.

W składzie węgla w Skaryszewie pod Radomiem węgiel na razie jest dostępny, ale jak - powiedziała PAP właścicielka składu - wystarczy go maksymalnie na dwa tygodnie, a na kolejny transport czeka się teraz nawet około dwóch miesięcy. "Jeśli ktoś chce zaopatrzyć się w węgiel przed zimą, lepiej to zrobić teraz, niedługo zacznie go brakować" - zaznaczyła.

Dodała, że węgiel w porównaniu z ubiegłym rokiem podrożał ok. 120-150 zł na tonie. Obecnie tzw. orzech lub kostka kosztuje ok. 800-900 zł za tonę.

Zdaniem pracownika zajmującego się zaopatrzeniem i sprzedażą w Centrum Ciepła w Radomiu obecne ceny są "sztucznie windowane", bo wzrasta popyt, a węgla na rynku jest mniej.
Według niego polskiego węgla zaczyna brakować, bo ostatnich latach kopalnie uruchamiały zbyt mało ścian wydobywczych. Nieoczekiwanie - jak zaznaczył - zwiększył się także popyt na węgiel na rynku światowym, a jego cena wzrosła dwukrotnie.

W radomskim Centrum Ciepła na razie węgla nie brakuje, ale - jak podkreślił sprzedawca - jest go za mało w porównaniu z potrzebami rynku lokalnego.

Właściciel innego składu także narzekał, że trudno kupić węgiel ze Śląska. U niego - jak powiedział - "zostały tylko ostatki". Teraz czeka na kolejny transport. "Tymczasem klienci dzwonią, pytają i dziwią się, że nie dość, że węgla nie ma, to jeszcze drożeje" - stwierdził rozmówca PAP.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: M. 04.10.2017r. 07:32
Też mi nowina. Nie tylko w Radomiu podrożał. W reszcie kraju jest podobnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE