ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Platformy ropy w Zatoce Meksykańskiej zagrożone huraganem
06.10.2017r. 09:56

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła emocjonujący zwrot. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych po kilku sesjach nieprzerwanych zniżek, odbiła w górę, powracając ponad psychologiczną barierę 50 USD za baryłkę i kończąc sesję w okolicach 50,60 USD za baryłkę. Dzisiaj rano notowania ropy naftowej poruszają się blisko wczorajszego zamknięcia.

Dzisiaj na rynku ropy naftowej, zwłaszcza tej amerykańskiej, także może być nerwowo, czego przyczyną jest potencjał uderzenia kolejnego huraganu w rejonie Zatoki Meksykańskiej. Tropikalna burza Nate zbliżająca się do USA, już teraz doprowadziła do częściowego ograniczenia działalności niektórych podmiotów na rynku ropy naftowej. Nate zagraża przede wszystkim platformom wiertniczym na morzu, dlatego największe koncerny naftowe wstrzymały tamtejsze wydobycie ropy oraz wycofały pracowników z tych jednostek.

Możliwe rezultaty uderzenia kolejnego huraganu w tym rejonie świata mogą być różne. Jeśli ucierpią na tym tylko platformy wiertnicze, to tamtejsze wstrzymanie wydobycia ropy naftowej może pozytywnie przełożyć się na wzrost cen. Jeśli jednak dotknięte zostaną również rafinerie, to będzie to oznaczało mniejszy popyt na ropę naftową, co z kolei negatywnie wpłynie na ceny ropy naftowej. Ostateczny wynik będzie więc wypadkową tych czynników, a sytuacja w kolejnych godzinach i dniach może być dynamiczna.

(600x400)

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE