ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

16 października zespół monitorujący oceni wyniki PGG za trzy kwartały
06.10.2017r. 18:56

16 października zespół złożony z przedstawicieli zarządu Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i związkowców, przy udziale wiceministra energii, ma ocenić wyniki spółki za trzy kwartały br. Ocena zespołu ma być podstawą dalszych rozmów ze stroną społeczną na temat postulatów finansowych załogi PGG.

Termin spotkania tzw. zespołu monitorującego ustalono podczas piątkowego spotkania górniczych związkowców z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim i jego zastępcą Grzegorzem Tobiszowskim, a także prezesami Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Podczas spotkania związkowcy poruszyli m.in. temat wzrostu wynagrodzeń w górniczych firmach oraz możliwości przywrócenia zawieszonej w PGG tzw. czternastej pensji. Jednak rozmowy na te tematy mają być podjęte dopiero po ocenie wyników spółki za trzy kwartały przez zespół monitorujący, z udziałem wiceministra Tobiszowskiego. Spotkanie zaplanowano na 16 października.

Przedstawiciele strony społecznej anonsowali wcześniej, iż chcą m.in. negocjować wypłatę jednorazowej nagrody; wstępnie była mowa o kwocie powyżej 2 tys. zł brutto. Wiosną załoga PGG dostała już 1,2 tys. zł nagrody.
Szef Solidarności w PGG Bogusław Hutek powiedział dziennikarzom, że związkowcy określą swoje szczegółowe stanowisko w sprawach finansowych po zapoznaniu się z wynikami trzeciego kwartału. Zarząd grupy ma także przedstawić prognozę dotyczącą wielkości wydobycia węgla, poziomu przychodów i zysków do końca roku. Po pierwszym półroczu grupa osiągnęła jedynie 8 mln zł zysku.

Związkowe postulaty, zgłaszane w związku z lepszymi od zakładanych wynikami spółki, wiążą się m.in. z zawieszeniem wypłat tzw. czternastej pensji, na co związkowcy zgodzili się, gdy ponad rok temu tworzono Polską Grupę Górniczą. W połowie tego roku strona społeczna wystąpiła z wnioskiem o przywrócenie "czternastki". W czerwcu strony postanowiły, że decyzje dotyczące postulatów płacowych powinny zapadać na podstawie analiz zespołu monitorującego sytuację spółki - kolejna analiza ma nastąpić właśnie po ocenie wyników trzeciego kwartału.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE