ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PERN wraz NAC i AAN zrealizują projekt na 100. rocznicę niepodległości Polski
11.10.2017r. 16:35

PERN, strategiczna spółka dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych realizować będzie projekt edukacyjny, którego celem jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach projektu zorganizowany zostanie m.in. cykl wystaw ilustrujących wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, przygotowany zostanie pakiet edukacyjny "Plecak sztubaka", kalendarz edukacyjny z sylwetkami wybitnych Polaków tamtego okresu, a także strona www.dlaniepodleglej.pl, zawierająca m.in. scenariusze lekcji i konkursy wiedzy dla uczniów.

Jak poinformował w środę PERN, projekt jest elementem działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu spółki. "W tej sprawie zostało zawarte porozumienie. Jego sygnatariuszem został także Bank Pocztowy" - zaznaczył PERN.

Spółka podkreśliła, iż "strony porozumienia będą współpracować na rzecz inicjowania i realizacji działań związanych z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, mając świadomość, że polski biznes powinien wspierać projekty edukacyjne dotyczące kultury i tożsamości narodowej oraz przybliżenia historii Polski niepodległej".

PERN podał, że wraz z Bankiem Pocztowym, jako spółki Skarbu Państwa, "działając zgodnie z zasadą odpowiedzialnego biznesu, zamierzają wspólnie prowadzić przedsięwzięcia, których realizacja przewidywana jest na 2018 r. i kolejne lata". "Archiwum Akt Nowych i Narodowe Archiwum Cyfrowe będą wspierać projekt merytorycznie i koncepcyjnie, m.in. udostępniając materiały znajdujące się w zasobach obu instytucji" - wyjaśnił PERN.

Organizacją obchodów przypadającego w przyszłym roku jubileuszu niepodległości Polski zajmuje się Komitet Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę. W Komitecie, oprócz prezydenta RP, zasiadają m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, ministrowie, przedstawiciele partii politycznych, reprezentanci kościołów oraz związków wyznaniowych, środowisk kultury i nauki, samorządu terytorialnego, a także związków zawodowych. Celem Komitetu jest realizowanie w latach 2017-21 przedsięwzięć upamiętniających wydarzenia i osoby związane z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości przez Polskę.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE