ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gospodarka o obiegu zamkniętym tematem obrad ministrów środowiska V4
11.10.2017r. 21:04

Gospodarka o obiegu zamkniętym była w środę jednym z tematów obrad ministrów środowiska państw Grupy Wyszehradzkiej, w tym Jana Szyszki, w Miszkolcu - poinformował minister rolnictwa Węgier Sandor Fazekas.

W spotkaniu uczestniczyły także delegacje Ukrainy, Bułgarii i Chorwacji. Omawiano propozycje UE dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym (w której odpady nie trafiają na wysypiska, lecz są wykorzystywane jako surowiec).

Węgierski minister zwrócił uwagę, że w UE trwa intensywna debata na temat pakietu propozycji dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym i w jej wyniku powstaną przepisy uwzględniające obecną sytuację gospodarczą i społeczną poszczególnych państw, a także ich możliwości zarządzania odpadami.
Jak zaznaczył, jest ważne, by cele, które zostaną postawione, były osiągalne. Dodał, że na Węgrzech zrealizowano w ostatnich latach mnóstwo projektów rozwojowych w sferze selekcji i recyklingu odpadów i zarysowuje się dobra okazja do poszerzenia tego systemu, na przykład jeśli chodzi o odpady podlegające rozkładowi biologicznemu.

Bruksela szykuje serię działań na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Szczegóły mają zostać podane jesienią, ale KE zapowiada m.in. strategię dotyczącą tworzyw sztucznych i działania usprawniające produkcję odnawialnych zasobów biologicznych oraz ich przekształcanie w bioprodukty i bioenergię.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Sum 12.10.2017r. 09:15
KE nam nie odpuści. A mogli by wreszcie się zamknąć. PS Jak tak dalej pójdzie to otwarta gospodarka (czyli produkcja... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE