ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiedeń rozbudowuje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych
12.10.2017r. 09:00

Wiedeń rozbudowuje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Do roku 2020 w mieście ma działać około tysiąca punktów ładowania aut z napędem elektrycznym.

Mieszkańcy Wiednia korzystają na razie z sieci obejmującej ponad 500 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Do roku 2020 ich liczba ma zwiększyć się o kolejne 1000 stacji. Pierwszy etap inwestycji zainicjowanej przez wiceburmistrz miasta Marię Vassilakou oraz członkinię rady miasta odpowiedzialną za transport publiczny i ochronę środowiska Ulli Simę, będzie realizowany do połowy przyszłego roku. Do tego czasu w każdej dzielnicy Wiednia zostanie oddanych do użytku pięć ładowarek. Przy jednej stacji można ładować dwa pojazdy równocześnie. Kolejne punkty będą sukcesywnie pojawiać się na mapie miasta przez następne dwa lata.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest propagowanie elektromobilności poprzez stworzenie w austriackiej stolicy gęstej sieci ładowarek łatwo dostępnych dla wszystkich użytkowników pojazdów elektrycznych.

- Prowadzona na dużą skalę rozbudowa sieci transportu publicznego oraz stworzenie w Wiedniu sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych są ważnymi krokami w kierunku przyjaznej dla środowiska mobilności w naszym mieście. Punkty będą dostępne dla wszystkich, którzy korzystają z pojazdów elektrycznych - tak o zaletach inwestycji mówi Ulli Sima.
Miasto zapewnia także, że ładowarki są łatwe w obsłudze. By naładować pojazd wystarczy specjalna karta lub aplikacja w telefonie. Gdy akumulatory są już pełne, właściciel pojazdu zostaje powiadomiony o zakończeniu ładowania sms-em.

Wiedeńczycy pokonują obecnie aż 73 proc. tras w mieście pieszo, na rowerze lub publicznymi środkami transportu. Dofinansowanie odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej rozwój elektromobilności to kolejny projekt na rzecz ekologicznego transportu i poprawy jakości życia mieszkańców stolicy. Władze Wiednia zamierzają do roku 2030 znacznie obniżyć poziom emisji dwutlenku węgla w mieście.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE