ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Piotrowski: Polska chce stabilnego partnera do budowy elektrowni jądrowej
12.10.2017r. 15:02

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, wiceminister energii Andrzej Piotrowski wystąpił na Kongresie Nowego Przemysłu w Warszawie. Przekonywał, że wokół energetyki jądrowej narosło wiele mitów, które utrudniają prace rządu nad polskim projektem elektrowni tego typu.

- Przetarg będzie dwuetapowy. Najpierw coś, co przypomina konsultację techniczną, a następnie zostaną doprecyzowane warunki zamówienia (SIWZ). W drugim etapie porównując parametry, będziemy w stanie ocenić propozycję kosztową i logistyczną - zadeklarował gość konferencji.
- Państwo polskie będzie otwarte na propozycje z różnych części świata, ale musimy sobie zdawać sprawę, że taka decyzja ma znaczenie dla bezpieczeństwa państwa, a zatem dostawca będzie musiał dawać rękojmię stabilności. To może dać zaskakujące wnioski, jeżeli spojrzeć na ostatnie wydarzenia, jak zacytowany przeze mnie prezydent Francji, dziwne deklaracje Korei Południowej, a także kłopoty Westinghouse. One nie są przypadkowe, to skutek działań rządu - wyliczał cytowany przez BiznesAlert.pl Piotrowski.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE