ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kowalczyk: nie ma żadnego przejmowania przez premier władztwa nad spółkami Skarbu Państwa
13.10.2017r. 04:41

Nie ma żadnego przejmowania przez premier władztwa nad spółkami Skarbu Państwa, to jest absolutnie nieprawda; zmiana ustawy, którą przygotowałem polega na doprecyzowaniu pewnych określeń - powiedział w czwartek minister w KPRM Henrykiem Kowalczyk.

Kowalczyk był pytany przez dziennikarzy w Sejmie, dlaczego premier przejmuje władzę nad spółkami Skarbu Państwa.

"Absolutnie jest to nieprawda i jakieś artykuły, które dzisiaj się pokazały są całkowitym przekłamaniem, nie ma żadnego przejmowania pani premier władztwa nad spółkami Skarbu Państwa. Zostaje to, co było. Natomiast zmiana ustawy, którą przygotowałem raczej polega na doprecyzowaniu pewnych określeń, które nie do końca były jasne" - wyjaśnił Kowalczyk

"Nie ma żadnego przejmowania władztwa, zostaje to samo, co było (...). Tak jak do tej pory wicepremier (Mateusz) Morawiecki ma swoje spółki, minister (energii Krzysztof) Tchórzewski - te którymi się zajmuje" - podkreślił Kowalczyk.
Dodał, że wyniki spółek Skarbu Państwa świadczą o tym, że są dobrze zarządzane. "Pewnie znajdą się jakieś błędy, ale przez ostatnie kilka miesięcy spółki Skarbu Państwa, wszystkie zyskały wartość giełdową 20-40 proc., co jest nadzwyczajnym wynikiem" - powiedział Kowalczyk.

Jak wynika z planu prac legislacyjnych rządu, Kowalczyk przygotował projekt, który ma min. pozwolić na usunięcie wątpliwości interpretacyjnych, które pojawiły się od czasu wejścia w życie ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Ponadto, doprecyzowano oraz uzupełniono niektóre przepisy, co pozwoli na uporządkowanie kompetencji i zadań organów administracji rządowej.

Zgodnie z projektem wzmocniono, doprecyzowano i uzupełniono kompetencje i zadania premiera o nadzór nad spółkami Skarbu Państwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE