ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podwyższa cenę docelową akcji PGNiG
13.10.2017r. 07:54

DM BOŚ, w raporcie z 5 października, podwyższył cenę docelową akcji PGNiG do 7,8 zł z 7,3 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj".

Raport wydano przy kursie 6,71 zł. W czwartek na zamknięciu sesji papiery firmy kosztowały 6,88 zł.

"Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do PGNiG. Lekko podwyższyliśmy długookresowe prognozy wyników finansowych dla spółki (głównie pod kątem wyników segmentu dystrybucji) i w efekcie nasza dwunastomiesięczna wycena dla walorów PGNiG wzrosła do 7,8 zł na akcję" - napisali analitycy.

Z optymizmem podchodzą do perspektyw segmentu "dystrybucja" w związku z poprawą wolumenów dystrybucji. Według DM BOŚ do 2020 r. wolumen dystrybucji wzrośnie do 13 mld m sześc. (wobec oczekiwań tegorocznych na poziomie ok. 11,7 mld m sześc.).
Dom maklerski oczekuje w III kwartale tego roku 1,25 mld zł skonsolidowanej skorygowanej EBITDA PGNiG w porównaniu do 1,13 mld zł rok temu. Poprawę przypisują głównie segmentowi wydobywczemu (za sprawą warunków makroekonomicznych). Segment obrotu i handlu gazem tymczasem powinien mieć widocznie słabszą EBITDA niż rok temu.

Analitycy prognozują zysk operacyjny i zysk netto w III kw., odpowiednio, na 600 mln zł i 391 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE