ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Złoty Medal Energetab 2017 dla PGE Dystrybucja Oddział Białystok
13.10.2017r. 08:23

Białostocki Oddział PGE Dystrybucja otrzymał złoty medal Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich Energetab 2017.

W dniach 12-14 września 2017 r. w Bielsku Białej odbyły się 30. Międzynarodowe Targi Energetyczne Energetab 2017. Była to jubileuszowa edycja imprezy, która wśród europejskich targów branży energetyki i elektrotechniki zajmuje bardzo ważną pozycję. Targom towarzyszyły konferencje, seminaria i prezentacje przygotowane przez wystawców.

Tematem wiodącym konferencji towarzyszącej tegorocznym targom, były perspektywy inwestycyjne w polskiej infrastrukturze sieciowej. Przedstawiciele operatorów sieci dystrybucyjnych, producenci sprzętu i naukowcy mieli okazję debatować o potrzebach jak i kierunkach rozwoju zarówno sieci przesyłowych, jak i dystrybucyjnych.

Energetab to największe w Polsce międzynarodowe targi prezentujące nowoczesne rozwiązania, urządzenia i technologie w branży energetycznej. Zakres tematyczny targów Eenergetab jest bardzo obszerny. Obejmuje urządzenia i aparaturę związaną z wytwarzaniem energii elektrycznej, jak i jej magazynowaniem i dystrybucją.

Wyróżnienie dla białostockiego Oddziału PGE Dystrybucja przyznano za innowacyjną technologię lokalizacji uszkodzeń i przywracania zasilania w sieciach skompensowanych (tj. sieciach elektroenergetycznych, w których punkt neutralny jest połączony z ziemią za pomocą dławika gaszącego, który ogranicza znacznie wartość tego prądu w miejscu zwarcia i umożliwia samoczynne wygaszenie zakłóceń podtrzymywanych łukiem elektrycznym) oraz obniżenia wskaźników czasu trwania przerw w dostarczaniu energii elektrycznej, tzw. SAIDI/SAIFI. Technologia ta jest oparta na elementach dostarczanych przez firmę Schneider Electric, która również otrzymała targowe wyróżnienie. Algorytm zastosowanych wskaźników zwarcia został zmodyfikowany dla sieci skompensowanej i uwzględnia zmiany konfiguracji sieci oraz wartości prądów ziemnozwarciowych. Ten innowacyjny system został uruchomiony w dwóch Rejonach Energetycznych PGE Dystrybucja Oddział Białystok, na terenie Rejonu Energetycznego Ełk we wrześniu 2016 r., natomiast w Rejonie Energetycznym Łomża w październiku 2016 r.

Głównym celem przedmiotowego projektu było obniżenie współczynników SAIDI/SAIFI, szybka lokalizacja miejsca awarii, dzięki wyposażeniu stacji we wskaźniki zwarciowe wyposażone w komunikację bezprzewodową, automatyczne przełączanie układu sieci po wystąpieniu zwarcia oraz wyposażenie stacji SN/nN w nowoczesne rozdzielnice.

Przyznana nagroda została przyznana przez specjalną Komisję Konkursową, składającą się z grona autorytetów branży energetycznej, która spośród 58 zgłoszeń wybrała produkt PGE Dystrybucja.
PGE Dystrybucja

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Arek 13.10.2017r. 23:24
Uuuuu Panie Klasa sama w sobe!!! Extra
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE