ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDP Renewables będzie bronić kontraktu z Energą na sprzedaż zielonych certyfikatów
13.10.2017r. 08:59

EDP Renewables, która ma długoterminową umowę z Energą na sprzedaż zielonych certyfikatów, zamierza podjąć kroki, by kontrakt obowiązywał w obecnej formie mimo sprzeciwu gdańskiej spółki - poinformował PAP Biznes Jose Juan Canales, dyrektor zarządzający EDP Renewables w Polsce i Rumunii.

"Mamy długoterminową umowę z Energą na sprzedaż zielonych certyfikatów. Decyzja Energi o zaprzestaniu realizacji tego typu umów i wnioskowaniu do sądu o stwierdzenie ich nieważności była dla nas i dla innych inwestorów zaskoczeniem" - powiedział PAP Biznes Jose Juan Canales, dyrektor zarządzający EDP Renewables w Polsce i Rumunii.

"Nie zgadzamy się ze stanowiskiem Energi i jej interpretacją" - dodał.

11 września spółka Energa Obrót ogłosiła, że zaprzestaje realizacji 22 podpisanych z właścicielami farm wiatrowych długoterminowych umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów - praw majątkowych, potwierdzających wytworzenie energii w źródłach odnawialnych.

Jednocześnie Energa poinformowała o wszczęciu postępowań sądowych i arbitrażowych przeciw operatorom farm i finansujących ich budowę bankom w celu stwierdzenia nieważności ich umów w momencie zawarcia. Grupa uważa, że umowy są nieważne, gdyż zobowiązywały one do zawierania umów sprzedaży praw majątkowych z pominięciem trybu przetargowego określonego przepisami Prawa zamówień publicznych.
EDPR nie dostało jednak jeszcze od Energi żadnego oficjalnego zawiadomienia.

"Kiedy je otrzymamy, podejmiemy odpowiednie kroki. Uważamy, że kontrakt jest ważny i będziemy go bronić, tak by obowiązywał w obecnej formie" - powiedział Canales.

EDP Renewables to jedna z największych firm w sektorze energii odnawialnej na świecie. Jej portfolio zainstalowanej mocy OZE wynosi 10,4 GW, głównie w wietrze.

W Polsce EDPR prowadzi 7 farm wiatrowych (Margonin, Korsze, Pawłowo, Iłża, Radziejów, Tomaszów, Poturzyn) o łącznej zainstalowanej mocy 418 MW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE