ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Szkolenie TGPE, PTEZ, IGCP - Odstępstwa od wymagań emisyjnych konkluzji BAT
13.10.2017r. 09:52

17 sierpnia br. Komisja Europejska opublikowała w Dzienniku Urzędowym UE konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania (LCP). Oznacza to, że dla kilkuset instalacji z branży energetycznej rozpoczął się czteroletni okres na dostosowanie do nowych wymagań, a dla organów właściwych do wydawania pozwoleń zintegrowanych - okres ich analizy i zmian, zgodnie z przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska.

Jednym z elementów, które wzbudzają najwięcej pytań jest kwestia odstępstw od granicznych wielkości emisyjnych. Aby ujednolicić podejście organów ochrony środowiska, Ministerstwo opublikowało Podręcznik dotyczący zasad udzielania odstępstw od granicznych wielkości emisyjnych zawartych w Konkluzjach BAT dla dużych źródeł spalania (LCP), dostępny na stronie internetowej resortu.

W związku z powyższym TGPE, pod patronatem Ministerstwa Środowiska i w porozumieniu z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i Polskim Towarzystwem Elektrociepłowni Zawodowych organizuje szkolenie poświęcone zmianom pozwoleń zintegrowanych. Podstawowym tematem będzie praktyczne wykorzystanie ww. podręcznika w procedurze udzielania odstępstw oraz zakres prac, wielkość nakładów inwestycyjnych i wzrost kosztów eksploatacji związanych z nowymi wymaganiami. Będzie to pierwsze szkolenie w Polsce, na którym szczegółowo zostanie omówiona kwestia odstępstw.

Szkolenie odbędzie się w dniach 23-24 października w Czeladzi. Obejmie ono województwa: świętokrzyskie, śląskie, opolskie, małopolskie, dolnośląskie, podkarpackie.

Dla pozostałych województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego szkolenie odbędzie się w dniach 20-21 listopada w Warszawie.
TGPE
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE