ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Niemal rekordowy import ropy naftowej do Chin
13.10.2017r. 10:39

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Zgodnie z oczekiwaniami, po słabym początku wczorajszej sesji, w późniejszych godzinach notowania ropy naftowej osuwały się w dół, testując okolice 50 USD za baryłkę jako techniczne wsparcie. Niemniej, zostało ono obronione, a cena tego surowca z powrotem ruszyła w górę. Dzisiaj rano notowania amerykańskiej ropy WTI przekroczyły z powrotem poziom 51 USD za baryłkę i obecnie sięgają okolic 51,50 USD za baryłkę.

W czwartek wsparciem dla strony popytowej na rynku ropy naftowej były dane zawarte w cotygodniowym raporcie Departamentu Energii USA, dotyczącego zapasów paliw. Ze względu na poniedziałkowe święto w USA, raport ten w bieżącym tygodniu został przedstawiony nie w środę, lecz w czwartek. Podano w nim, że w minionym tygodniu zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych spadły o 2,75 mln baryłek. To większa zniżka niż oczekiwano (spodziewano się spadku o 1,9 mln baryłek), to także zupełnie inny kierunek niż pokazywały środowe dane zaprezentowane przez Amerykański Instytut Paliw (wzrost zapasów o 3,1 mln baryłek).

Z kolei dzisiaj rano kupujących na rynku ropy wspierają optymistyczne dane dotyczące importu paliw do Chin. Według nich, we wrześniu Państwo Środka importowało 37 mln ton ropy naftowej, czyli około 9 mln baryłek dziennie. To drugi najlepszy wynik w historii, podnoszący średnią dla miesięcy styczeń-wrzesień do poziomu 8,5 mln baryłek dziennie. Co więcej, najnowsze prognozy wskazują na możliwość utrzymania się dużego importu ropy do Chin także w ostatnim kwartale br.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE