ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wlk. Brytania. Miliard funtów na promocję samochodów elektrycznych
13.10.2017r. 15:13

Wielka Brytania planuje przeznaczyć miliard funtów na promocję pojazdów napędzanych elektrycznie oraz wzmocnić innowacyjność i badania w sektorze napędów niskoemisyjnych. To część planów obejmujących wydatki z puli 2,5 mld funtów do 2021 r., które mają ułatwić ograniczanie emisji spalin.

Rządowa "Strategia Czystego Wzrostu", która ujawnia detale wydatków zaplanowanych na lata pomiędzy 2015-2021 zawiera m. in. plany inwestycji w naukę, badania i rozwój innowacyjności wycelowane w zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Wydatki na wsparcie innowacji obejmą około 900 mln funtów. Zawiera się w tym 265 mln na tzw. "smart energy", 460 mln na rozwój nowych technologii nuklearnych, a także 177 mln funtów na wsparcie działań mających zredukować koszt energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, takich jak nowe łopaty wirnikowe dla turbin wiatrowych.

Fundusze pokryją programy z zakresu badań w sektorach transportu, energii, rolnictwa i przetwórstwa odpadów.

Rząd zapowiedział również wsparcie w wysokości miliarda funtów na promocję pojazdów niskoemisyjnych, w tym pomoc dla klientów rynku motoryzacyjnego w pokryciu wstępnych kosztów zakupu samochodu elektrycznego, ale nie ujawnił szczegółów na temat wdrożenia programu.

W lipcu rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział natomiast, że zakaże sprzedaży samochodów napędzanych silnikami spalinowymi od 2040 roku.
Wielka Brytania podlega prawnym zobowiązaniom obejmującym redukcję emisji gazów cieplarnianych o 80 proc. do 2050 roku.

Dane za rok 2016 mówią, że kraj jest w połowie drogi do realizacji zamierzonego celu, z emisją zredukowaną o 42 proc. w stosunku do roku 1990.

Zapowiedzi rządowe wskazują, że kraj wciąż planuje inwestować w rozwój technologii zmniejszającej emisję dwutlenku węgla. Działania obejmują m. in. wygaszanie elektrowni zasilanych węglem do roku 2025, a wesprzeć ma je inwestycja 557 mln funtów, które mają przeznaczone być na budowę ekologicznych źródeł energii.

Wielka Brytania wyraża również nadzieję, że projekty wsparcia dla czystej energii staną się źródłem rozwoju gospodarki. Mają one stworzyć wiele dodatkowych miejsc pracy, sam sektor energii niskoemisyjnej zaś ma wykazać w perspektywie rocznej do 2030 wzrost o 11 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: reed 13.10.2017r. 15:27
przyjmę kilka mln funtów - i chętnie będę promował renault trezor na całym świecie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE