ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: chcemy minimalizować dywidendy w spółkach energetycznych
18.10.2017r. 13:36

Obowiązująca strategia dywidendowa w energetycznych spółka Skarbu Państwa jest taka, że dywidendy minimalizujemy; idziemy w kierunku budowy wzrostu wartości firmy, a nie wypłaty pieniędzy - powiedział w środę we Wrocławiu minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Tchórzewski był pytany o strategię dywidendową podczas konferencji prasowej w trakcie odbywającego się we Wrocławiu III Forum Energetycznego. "Dzisiejsza obowiązująca strategia dywidendowa w energetycznych spółka Skarbu Państwa jest taka, że dywidendy minimalizujemy" - powiedział Tchórzewski.

Minister dodał, że ta strategia była konsultowana z akcjonariuszami spółek energetycznych. "Dążymy do tego, by odnowić potencjał energetyczny; idziemy w kierunku budowy wartości firmy, a nie wypłaty pieniędzy" - mówił.

Tchórzewski podkreślił, że przyjęta polityka dywidendowa spowodowała, że akcje spółek energetycznych są atrakcyjne. "Polityka budowania wartości firmy powoduje, że akcje drożeją, (...) firmy energetyczne i paliowe są stabilne i generują umiarkowany zysk" - mówił.
Dodał, że w spółkach energetycznych, gdzie Skarb Państwa ma pozycję dominującą, podejmowane są takie decyzje, by zysk firm był zadowalający dla inwestorów i umożliwiał inwestycje.

"Z drugiej strony, produkty tych firmy muszą być do zniesienia dla konsumentów (...) Pod względem ceny energii Polska jest w drugiej połowie państw UE, więc nie mamy tych cen zbyt wygórowanych" - powiedział minister.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: szok 18.10.2017r. 14:21
Strategia dywidendowa była konsultowana z akcjonariuszami? Niby akcjonariusze od dywidendy woleli nierentowne... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 18-10-2017r. 18:22 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: EXE 18.10.2017r. 18:24
Nie ma na to zgody
akcjonariusz !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wojtek 18.10.2017r. 22:14
Chyba sam ze sobą konsultował. A jak dzięki temu co on powiedział akcje drożeją to było dzisiaj widać na GPW. A czemu... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Stach44 19.10.2017r. 08:56
Wszystko szybko przejeść i kwita, a później choćby i katastrofa, a co!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE