ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Elektrownia Bełchatów i ZEDO nagrodzone Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy
03.11.2017r. 11:16

Elektrownia Bełchatów oraz Zespół Elektrowni Dolna Odra (ZEDO), należące do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółki z Grupy Kapitałowej PGE otrzymały tytuły Liderów Bezpiecznej Pracy, przyznawane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy.

W tym roku, po raz 20., wyróżnione zostały firmy i instytucje prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie bezpieczeństwa pracy. Uroczystość wręczenia nominacji i wyróżnień odbyła się 25 października 2017 r. w Rzeszowie. W imieniu Elektrowni Bełcható1)w Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy odebrał dyrektor Marek Ciapała, w imieniu ZEDO Krzysztof Snoch, kierownik działu BHP.

Forum liderów funkcjonuje przy Centralnym Instytucie Ochrony Pracy - Państwowym Instytucie Badawczym od 1998 roku. Elektrownia Bełchatów należy do tego grona od 2000 roku, a od 2005 roku wyróżniana jest Złotą Kartą. ZEDO otrzymało Złotą Kartę już po raz drugi. Nominowani do otrzymania wyróżnienia oceniani są w różnych aspektach. Pod uwagę brane są wskaźniki wypadków przy pracy i chorób zawodowych, podejmowane działania na rzecz wdrażania i upowszechniania osiągnięć z dziedziny bhp oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ważnym elementem jest eliminowanie lub ograniczanie zagrożeń czynnikami niebezpiecznymi, szkodliwymi lub uciążliwymi w środowisku pracy, zapewnianie stosowania prawidłowo dobranych środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, a także prowadzona działalność informacyjna, popularyzacyjna i szkoleniowa mająca na celu kształtowanie świadomości pracowników i najbliższego środowiska w zakresie tworzenia prawidłowych i bezpiecznych warunków pracy.

To wyróżnienie jest jednocześnie potwierdzeniem powodzenia wysiłków Elektrowni Bełchatów i ZEDO, podejmowanych w kierunku stworzenia jak najlepszych warunków dla naszych pracowników, dostrzeżenie i docenienie działań prowadzonych w celu zapewnienia pracownikom wysokiego poziomu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy. Największą wartością spółki są ludzie, dlatego zależy nam na stworzeniu dla nich najlepszych warunków pracy - powiedział Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE GiEK.

Obecnie do grona Liderów Bezpiecznej Pracy należy 126 przedsiębiorstw i instytucji, które mogą być stawiane za wzór do naśladowania dla innych przedsiębiorstw w kwestiach związanych z poziomem bezpieczeństwa pracy oraz szeroko rozumianą kulturą bezpiecznej pracy. Wśród oddziałów spółki PGE GiEK, Srebrną Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy posiada Elektrownia Turów.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: EugeniuszK 06.11.2017r. 01:43
Brawa!! Widac ze Instytut potrafi dostrzec ciezka prace, i wynagradza, brawa rowniez dla Elektrowni w Belchatowie!... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE