ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Konferencja "Krajowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury energetycznej"
10.11.2017r. 05:09

Izba Gospodarcza Gazownictwa informuje, że są jeszcze miejsca na konferencję pt. "Krajowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury energetycznej", która odbędzie się w dniach 14-15 listopada 2017 r. w Jachrance k/ Warszawy.

Podczas konferencji omówione zostaną kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem infrastruktury energetycznej. W tym kontekście poruszone zostaną zarówno zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa w energetyce, jak i najnowocześniejszych możliwości technicznych w zakresie diagnostyki i monitoringu sieci gazowych.

Technologia bezzałogowych statków powietrznych (BSP), potocznie zwanych dronami według współczesnych ekspertów zalicza się do tzw. technologii przełomowych (takich jak elektryczność, komputery osobiste, Internet, telefony komórkowe), zmieniających radykalnie modele biznesowe, funkcjonowanie rynku i zachowania społeczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych, zaawansowanych technologii komunikacyjnych i miniaturyzacji elektroniki pomiarowej rozszerza się potencjalne pole zastosowań BSP, zwłaszcza w przemyśle.

W trakcie prezentacji dotyczących technologii oprócz zaprezentowania definicji BSP wg zapisów prawnych, technologia BSP zostanie scharakteryzowana w odniesieniu do innych metod detekcyjnych. Omówione zostaną w tym względzie dwa proponowane rodzaje systemów do detekcji wycieków: w rurociągach gazowych i w rurociągach naftowych (2 warianty). Zaprezentujemy także elementy składowe (modele BSP i detektory) oraz specyfikację techniczną obydwu proponowanych systemów. Przedstawione zostaną także obowiązujące zapisy prawa lotniczego i przepisy PAŻP, dotyczące lotów z użyciem BSP w kontekście proponowanej usługi inspekcyjnej, ze wskazaniem ograniczeń obecnych regulacji prawnych i planowanych zamian.

Prelegenci omówią również najważniejsze aspekty procesu inspekcyjnego dna zbiornika w świetle zapisów wdrożonej Procedury Badania, jak również kwestie związane z kwalifikacjami personelu inspekcyjnego, wzorcowaniem wyposażenia badawczego, przygotowaniem i prowadzeniem badań oraz sposobów zapisu wyników badań.

Techniczny zakres bezpieczeństwa infrastruktury przygotowany został ze szczególnym uwzględnieniem zakresu działania firm branży energetycznej. Mając na uwadze powyższe serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w ww. wydarzeniu.

Mamy nadzieję, iż wymiana opinii i doświadczeń w zakresie potrzeb branży, przyczyni się do dalszego podnoszenia bezpieczeństwa infrastruktury energetycznej, zapewniając optymalny poziom jej funkcjonowania i rozwoju.
IGG
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE