ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

W Lublinie ruszają jubileuszowe targi ENERGETICS
13.11.2017r. 14:33

O bezpieczeństwie energetycznym, poprawie efektywności energetycznej oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii w energetyce będzie się dyskutować od 14 do 16 listopada podczas X edycji Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS. Wydarzeniu będzie towarzyszyć m.in. organizowane przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej III Forum Dystrybutorów Energii. Patronat nad targami objęła PGE Dystrybucja.

Lubelskie targi dla branży energetycznej są jednym z ważniejszych wydarzeń branżowych. Odwiedzający je zapoznają się z ofertą międzynarodowych koncernów, dużych polskich grup energetycznych, jak i spółek funkcjonujących w obszarach wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej oraz cieplnej, elektrotechniki i elektroniki przemysłowej, automatyki elektroenergetycznej, a także budownictwa energetycznego, inteligentnych sieci energetycznych, energii odnawialnej, urządzeń do transportu czy przemysłowych systemów IT. Wystawcy, jak i zwiedzający pochodzą z Polski, innych krajów Unii Europejskiej oraz Białorusi, Ukrainy i Rosji.

- Targi Energetics pod patronatem PGE Dystrybucja na stałe wpisują się w kalendarz ważnych wydarzeń na Lubelszczyźnie. Rosnąca z każdym rokiem liczba odwiedzających gości, wystawców i poruszanych podczas paneli dyskusyjnych tematów pokazuje, jak istotne dla rozwoju regionu są zagadnienia związane z energetyką. Między innymi z tego względu właśnie w Lublinie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nasze autorskie innowacyjne Serwisowe Linie Kablowe - rozwiązanie, które pozwala poprawić niezawodność i ciągłość dostaw energii elektrycznej do odbiorców, co jest szczególnie istotne w kontekście ostatnich anomalii pogodowych, które dotykają nasz kraj. Dzięki zastosowaniu tej technologii poprawią się również jakościowe wskaźniki dostaw energii elektrycznej, jakże ważne dla operatorów systemów dystrybucyjnych - mówi prezes zarządu PGE Dystrybucja, Wojciech Lutek.

Dopełnieniem ekspozycji będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących przygotowany we współpracy z partnerami branżowymi. Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej oraz PGE Dystrybucja przygotowały, zaplanowane na 14 listopada, III Forum Dystrybutorów Energii pod tytułem "Niezawodność dostaw energii elektrycznej".

Program tegorocznego forum jest niezwykle bogaty. Uczestnicy będą debatować m.in. o aktualnych wyzwaniach taryfowych, niezawodności dostaw energii elektrycznej w oparciu o wskaźniki SAIDI/SAIFI, poprawie bezpieczeństwa pracy linii wysokiego napięcia w świetle najnowszej normalizacji, nowych obowiązkach OSD związanych z poborem opłaty mocowej, rozwoju sieci dystrybucyjnej na potrzeby elektromobilności oraz realizacji projektu AMI w PGE Dystrybucja.

- Forum Dystrybutorów Energii jest już tradycją. Ze względu na pozytywny odbiór dotychczasowych edycji i udane dyskusje w gronie elektroenergetyków, zdecydowaliśmy się na organizację wydarzenia trzeci rok z rzędu. Podczas tegorocznej edycji poruszymy aktualne problemy związane z działalnością OSD. Szczególnie istotna będzie dyskusja o zapewnieniu niezawodności dostaw przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz wpływie zdarzeń ekstremalnych i katastrofalnych na taryfy dla dystrybutorów energii. Oczywiście, omówimy również taryfę jakościową - zagadnieniu niezwykle aktualnemu i istotnemu z punktu widzenia funkcjonowania operatorów systemów elektroenergetycznych, zarówno przez pryzmat ewaluacji modelu regulacji jakościowej, jak i pod kątem bieżących wyzwań taryfowych. Przewidujemy także prezentację nowych wyzwań stojących przed OSD związanych z rozbudową sieci na potrzeby wsparcia rozwoju elektromobilności w Polsce oraz nowy projekt ustawowego poboru opłaty mocowej - mówi Wojciech Tabiś, dyrektor Biura PTPiREE.

Ważnym tematem tegorocznych targów i forum będzie elektromobilność. PGE Dystrybucja zaprezentuje nowe samochody elektryczne, które będą wykorzystywane w codziennej działalności operacyjnej firmy. Przedstawiony zostanie również projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych zintegrowany z oświetleniem ulicznym - wspólny projekt PGE Dystrybucja i Politechniki Lubelskiej.
PTPIREE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: eee 13.11.2017r. 16:11
Ważnym tematem tegorocznych targów i forum będzie elektromobilność. PGE Dystrybucja zaprezentuje nowe samochody... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE