ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: przejęcie aktywów EDF oznacza więcej środków na inwestycje
13.11.2017r. 17:58

Efektem przejęcia polskich aktywów EDF przez Polską Grupę Energetyczną będzie między innymi większe bezpieczeństwo i więcej środków na inwestycje - ocenił minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Jak podkreślał na konferencji prasowej, poświęconej finalizacji transakcji przejęcia aktywów EDF w Polsce przez PGE, minister energii Krzysztof Tchórzewski, przejęcie dochodowych aktywów daje PGE nowe możliwości inwestycyjne. Zaznaczył, że stało się to możliwe dzięki prowadzonej przez rząd polityce ograniczania wysokości dywidend ze spółek skarbu państwa, co pozostawiło do ich dyspozycji więcej pieniędzy.

"Ta transakcja oraz przejęcie przez Eneę elektrowni Połaniec za ponad mld zł dały możliwość "utrzymania kontroli nad rynkiem energetycznym w Polsce" - mówił Tchórzewski. Minister dodał, że infrastruktura krytyczna powinna być kontrolowana przez państwo, aby "zabezpieczyć ją przed ewentualnym przypadkami wrogiego przejęcia". Jak mówił, bez kontrolowania przez państwo zakresu dostaw energii do odbiorców "nikt nie może inwestować, nie jest w stanie podjąć żadnej działalności".
Minister podkreślił, że jednocześnie znajdujące się na giełdzie akcje energetycznych i paliwowych spółek skarbu państwa zaczęły być kupowane przez inwestorów długoterminowych, a to dzięki przekonaniu ich, że spółki te "będą inwestować, będą coraz bogatsze".

Minister Tchórzewski oświadczył również, że nie zamierza sam ustępować ze stanowiska z powodów zdrowotnych czy osobistych. "Jeśli moje ugrupowanie postanowi, bym dalej nie pełnił funkcji, to przestanę ją pełnić" - zaznaczył.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Adamski 13.11.2017r. 23:10
przedostatni akapit - a na jakiej podstawie min tak twierdzi?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE