ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wasiłek: w planach jest m.in. budowa modułów ciepłowniczych w dwóch blokach elektrowni Rybnik
13.11.2017r. 19:46

Plany wobec aktywów ciepłowniczych podczas poniedziałkowej konferencji prasowej podsumowującej transakcję przejęcia aktywów EDF Polska przez PGE zarysował wiceprezes ds. operacyjnych PGE Ryszard Wasiłek.

Jak poinformował, w planach jest m.in. budowa modułów ciepłowniczych w dwóch blokach elektrowni Rybnik, a następnie rozbudowa miejscowej sieci i połączenie jej z istniejącą w Rybniku siecią ciepłowniczą, należącą do PGNiG Termika. Wasiłek dodał, że PGE będzie proponowało odbiorcom ciepła z sieci dodatkowo ciepłą wodę użytkową.
"Postaramy się też zaoferować cały system dostawy ciepła do ogrzewania i ciepłej wody w tych budynkach, które nie mają dziś takich instalacji. Wkrótce podpiszemy list intencyjny z prezydentem Rybnika i wszystkimi potencjalnymi akcjonariuszami. To przedsięwzięcie konsultujemy już z NFOŚ i pozyskamy na to, mam nadzieję, duże środki" - mówił wiceprezes PGE. Przypomniał, że Rybnik jest bardzo zanieczyszczony przez niską emisję.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryz 14.11.2017r. 10:58
Fajnie. Ale dalej nie ma prawa, by zmusić prywatnych trucicieli do przejścia na droższe ogrzewanie. Nawet obowiązek wymiany pieców, to za mało.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE