ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PARP rozstrzygnie konkurs na akcelerator projektu Elektro ScaleUP
14.11.2017r. 05:42

Jak czytamy "Pulsie Biznesu", w ogłoszonym przez PARP w początkach października konkursie dotacyjnym na akcelerator projektu Elektro ScaleUP wpłynął tylko jeden wniosek.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi na początku 2018 r. dwuletni program Elektro ScaleUp, którego efektem ma być wdrożenie szeregu innowacyjnych projektów w szeroko pojętej branży elektromobilności. O projekty ma zadbać wyłoniony w konkursie akcelerator.

Od 19 października do 7 listopada trwał nabór wniosków w konkursie na akcelerator. Mogły startować w nim parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, a także inne instytucje otoczenia biznesu.

- Choć zainteresowanie konkursem wykazywało wiele podmiotów, to ostatecznie do PARP wpłynął tylko jeden wniosek. To pokazuje, że jest to ekskluzywny pilotaż. Na razie jest za wcześnie, aby ujawnić nazwę podmiotu, który wystartował w naborze. Będzie to możliwe dopiero po pozytywnym zakończeniu oceny formalnej wniosku, czyli jeszcze w listopadzie - powiedziała cytowana przez "Puls Biznesu" Anna Brussa, dyrektor departamentu rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności w PARP.
Do połowy grudnia PARP sprawdzi projekt pod kątem merytorycznym, po czym podpisze umowę z akceleratorem, tak, aby od stycznia 2018 r. start-upy mogły zgłaszać się do pilotażu - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Dofinansowanie z PARP wyniesie 10 mln zł, z czego 8 mln zł stanowić będzie łączna wartość grantów dla startupów (wartość jednego grantu to 100-500 tys. zł). 1 mln zł wynieść mają koszty administracyjne programu, a kolejny 1 mln zł koszty usług skierowanych do startupów (m.in. doradztwo). Dodatkowo, minimum 1 mln zł pochodzić ma od dużych i średnich firm.

Jak mówiła dyrektor departamentu rozwoju startupów PARP Anna Brussa, program jest niewielki, ale 10 mln zł z PARP to bardzo dużo, żeby zaktywizować branżę. "A po raz pierwszy zachęcamy średnie i duże firmy do zaangażowania finansowego, otwarcie mówimy, że oczekujemy od biznesu partycypacji w kosztach. Z doświadczeń wynika, że przedsiębiorstwa są na to gotowe" - zaznaczyła. Z 10 mln zł od PARP 8 mln jest przeznaczonych na granty na rozwój technologii, milion na działania promocyjne i zaplecze akceleracji, a ostatni milion na dostęp do mentorów i innych niezbędnych do prowadzenia młodego biznesu usług. Młode spółki mogą liczyć na dofinansowanie rzędu 100-500 tys. zł. Według PARP, średni grant rzędu 250 tys. pozwoli sfinansować rozwój ok. 30 pomysłów.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ciekawski george 14.11.2017r. 13:02
Ciekawe czy przez przypadek kryteria zostały ułożone tak jak zostały... zbyt wielu zgłoszeń nie mogli się spodziewać.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE