ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW zakłada, że do '20 węgiel koksowy będzie stanowił ok. 80 - 85 proc. produkcji
14.11.2017r. 09:28

JSW zakłada w nowej strategii na lata 2017-30, że najpóźniej w 2020 roku węgiel koksowy będzie stanowił ok. 80 - 85 proc. ogółu produkcji spółki - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski w odpowiedzi na interpelację poselską.

"JSW finalizuje też prace nad nową strategią na lata 2017 - 2030. Zgodnie z nią, najpóźniej w 2020 roku węgiel koksowy będzie stanowił około 80 - 85 procent ogółu produkcji. Ten surowiec osiąga wyższe ceny, a popyt na niego rośnie, gdyż stanowi bazę do produkcji stali" - napisał minister.

Poinformował, że JSW kontynuuje inwestycje, które uległy częściowemu zawieszeniu z powodu kryzysu na rynku surowcowym. Pozyskała finansowanie na realizację kluczowych inwestycji w kopalni Budryk oraz kopalni Knurów-Szczygłowice w postaci modernizacji Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla. Celem tych projektów jest zwiększenie wielkości produkcji, rozpoczęcie produkcji węgla koksowego typu 35 oraz zwiększenie uzysku węgla koksowego ogółem w produkcji. Wartość inwestycji oszacowano na 414,5 mln zł.

Minister poinformował, że w tym roku zakończono głębienie Szybu I Bzie.
"Jest on gwarancją rozwoju kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie oraz Grupy Kapitałowej JSW. Nowy szyb pozwoli dotrzeć do jednego z największych złóż węgla koksowego w Europie. Inwestycja kosztowała ponad 300 mln zł. Wielkość zasobów występujących w tych złożach szacowana jest na ponad 300 mln ton. Dzięki ich udostępnieniu i zagospodarowaniu żywotność kopalni Borynia-Zofiówka Jastrzębie będzie przedłużona co najmniej do 2051 roku" - napisał Tchórzewski.

Jastrzębska Spółka Węglowa zdefiniowała ponad 230 inicjatyw, które do 2025 roku przyniosą około 1,6 mld zł oszczędności.

Minister podał, że działania dotyczą obszaru optymalizacji zatrudnienia, struktury organizacyjnej oraz inicjatyw operacyjnych w obszarach produkcji, handlu i zakupów. Długoterminowe oszczędności wyniosą około 2 mld zł. W wyniku wspólnych działań udało się obniżyć koszty pracy o około 400 mln zł średniorocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE