ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom obawia się sankcji USA
15.11.2017r. 06:48

Z dokumentów Gazpromu wynika, że liczy się on z groźbą wprowadzenia amerykańskich sankcji wobec jej kontrowersyjnego projektu Nord Stream 2. Ocenia, że jest to zagrożenie także dla istniejącego Nord Stream i Blue Stream, a także budowanego Turkish Stream - czytamy w BiznesAlert.pl.

Z raportu za trzeci kwartał 2017 roku wynika, że Gazprom obawia się sankcji USA. Można w nim przeczytać, że możliwość wprowadzenia sankcji wobec podmiotów współpracujących przy rosyjskich projektach dostaw gazu, przedstawiona amerykańskiemu prezydentowi przez Senat, zagraża realizacji Nord Stream 2 i Turkish Stream, a także eksploatacji istniejących Nord Stream oraz Blue Stream. W raporcie podkreślono jednak, że sankcje są opcjonalne i nie ma na razie decyzji o ich wprowadzeniu.
Amerykanie rozważają wprowadzenie sankcji wobec Nord Stream 2 i innych projektów eksportowych Gazpromu, ponieważ zwiększają one uzależnienie polityczne sojuszników USA od Rosji. Podobnie jak krytycy projektu w Europie wskazują, że jego realizacja ugruntuje pozycję Rosjan w Europie Środkowo-Wschodniej, utrudni dywersyfikację i zahamuje rozwój rynku - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE