ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Republika Krymu gotowa na zimę
23.11.2017r. 14:49

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Republika Krymu będzie w stanie rozwiązać problem niedoborów energii do jesieni 2018 r. - ogłosił w środę minister paliw i energii Republiki Krymu Wadim Belik.

Po odłączeniu Krymu od systemu energetycznego Ukrainy, półwysep przeżywa poważne problemy z dostępem do energii. Według szacunków w sezonie jesienno-zimowym 2017-2018 w przypadku dużego obciążenia sieci, niedobór mocy na Krymie może osiągnąć wartość do 120 MW. We wcześniejszych wypowiedziach szef Republiki Krymu Siergiej Aksionow oszacował wolumen prognozowanego niedoboru energii elektrycznej w przedziale od 200 do 300 MW. W przypadku ewentualnego wystąpienia w regionie deficytu energetycznego, uruchomione zostaną generatory.

Ponadto, aby rozwiązać problem niedoboru energii elertrycznej i ciepła władze Krymu przygotowują cztery przenośne elektrownie gazowe o łącznej mocy 88 MW. Dla regionu opracowano również harmonogramy tymczasowych przerw w dostawie energii, ale według Ministerstwa Paliw i Energetyki Krymu jak dotąd w nie było powodów do wprowadzenia ich w życie.

Od grudnia 2016 roku na Krym tłoczony jest gaz rurociągiem Kraj Krasnodarski - Krym, którego długość wynosi 358,7 km. Jego trasa biegnie między innymi nad jeziorem Tuzla i przez Cieśninę Kerczeńską. Dodatkowo wybudowano również boczną nitkę do Symferopola. Jej długość wynosi 27,3 km. Dzięki temu połączeniu zapewniono nieprzerwane dostawy gazu zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i dla przemysłu oraz elektrowni. W bieżącym roku Czernomorneftegaz zgromadził w podziemnych magazynach ponad 1,6 miliona m sześc. gazu. Również Krymenergo i Krymgazset są w pełni przygotowani na zimę.

Na wrzesień 2017 roku pierwotnie zaplanowano oddanie do użytku dwóch bloków energetycznego w Symferopolu i Sewastopolu o mocy cieplnej 235 MW każdy. Jednak daty uruchomienia siłowni zostały przesunięte z powodu problemów z dostawami turbin. Po złamaniu umowy i nielegalnej dostawie turbin Siemensa na Krym państwa UE nałożyły na Rosję dodatkowe sankcje. Na czarnej liście znaleźli się rosyjski wiceminister energetyki Andriej Czerezow i szef jednego z departamentów tego resortu, a także szef firmy energetycznej Technopromeksport, która zawarła umowę z Siemensem. Tych Rosjan obowiązuje zakaz wjazdu na teren UE, a ich majątki znajdujące się w granicach Unii zostały zamrożone.
Według najnowszych założeń pierwsza elektrownia zostanie wprowadzona do użytku 19 maja, a druga 18 czerwca 2018 roku. Minister Wadim Belik jest pewien, że w następnym sezonie jesienno-zimowym Krym będzie samowystarczalny energetycznie.

Ponadto trwa rewitalizacja elektrociepłowni Sakskaja, która ma zostać oddana do użytku w 2018 roku. Dzięki niej półwysep zyska kolejne 90 MW mocy. Według ministra Wadima Belika, Krym jest w pełni przygotowany do przejścia sezonu jesień - zima 2017-2018.

Rosja od początku wspiera rozmaite przedsięwzięcia infrastrukturalne miejscowych władz, które w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat doprowadzą do sytuacji, w której zniknie problem deficytu energii elektrycznej na Półwyspie Krymskim - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE