ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ME zaniepokojone opłatami wodnymi, ostrzega przed wzrostem cen energii
24.11.2017r. 11:55

Ministerstwo Energii jest zaniepokojone stawkami opłat wodnych, ostrzega przed wzrostem cen energii i pogorszeniem rentowności elektroenergetyki i górnictwa - napisał resort w opinii do projektu rozporządzenia rządu w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne.

"Pragnę zaznaczyć, że projektowana wysokość opłat za usługi wodne będzie miała bezpośrednie przełożenie na wzrost kosztów funkcjonowania polskiej elektroenergetyki zawodowej i górnictwa, powodując dalsze obniżenie rentowności przedsiębiorstw działających w ww. sektorach. Wzrost kosztów wytwarzania energii elektrycznej i ciepła zostanie odzwierciedlony w cenach energii, ostatecznie obciążając polskie społeczeństwo i przemysł oraz wpływając na poziom konkurencyjności polskiej gospodarki" - ostrzega szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski.

Tchórzewski pisze, że z uwagi na istotne, obecne i przyszłe, obciążenia finansowe sektora elektroenergetycznego związane z krajowymi i europejskimi regulacjami środowiskowymi oraz mając na względzie ochronę odbiorców końcowych przed nadmiernym wzrostem cen energii elektrycznej i ciepła, wnosi o obniżenie zaproponowanych w projekcie rozporządzenia stawek jednostkowych opłat za usługi wodne i współczynników różnicujących w odniesieniu do sektora energii.
Według niego, w ocenie skutków regulacji oszacowano całkowite skutki finansowe wdrożenia regulacji na poziomie ok. 48,77 mln zł, w tym dla dużych przedsiębiorstw ok. 36,28 mln zł.

"Przy zastosowaniu wskazanych w rozporządzeniu stawek opłat jednostkowych, współczynników różnicujących, systemu naliczania opłat, skutki finansowe dla sektora energetycznego będą jednak wielokrotnie przewyższały ww. szacunki Ministerstwa Środowiska. Co więcej, nie wskazano, na jakiej podstawie oszacowane zostały koszty dla przedsiębiorstw, co uniemożliwia określenie rzeczywistego wpływu projektowanych przepisów" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Wojtek 24.11.2017r. 19:23
Przecież z czegoś trzeba utrzymać prawie dwukrotnie wyższą, w porównaniu z obecną, liczbę darmzjadow Wód Polskich... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 27-11-2017r. 20:09 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE