ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

GDOŚ uchylił zaskarżoną przez PAK KWB Konin negatywną decyzję ws. odkrywki Ościsłowo
30.11.2017r. 20:27

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podjął decyzję o uchyleniu w całości zaskarżonej przez PAK KWB Konin, spółkę zależną ZE PAK, negatywnej decyzji środowiskowej dla wydobycia węgla brunatnego z odkrywki Ościsłowo i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez RDOŚ w Poznaniu - poinformował ZE PAK w komunikacie.

14 marca ZE PAK informował o otrzymaniu przez PAK KWB Konin decyzji odmownej Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu ws. określenia środowiskowych uwarunkowań dla wydobycia węgla brunatnego i kopalin towarzyszących z odkrywki Ościsłowo.

ZE PAK informował wcześniej, że w ocenie spółki wydana decyzja RDOŚ pozbawiona jest argumentów merytorycznych oraz nie została poparta żadnymi ekspertyzami potwierdzającymi negatywny wpływ na środowisko w przypadku zastosowania rozwiązań zaproponowanych przez PAK KWB Konin.
Odkrywka Ościsłowo ma zapewnić paliwo dla zmodernizowanych aktywów wytwórczych ZE PAK. Spółka zapowiadała, że będzie podejmować działania zmierzające do uzyskania stosownych decyzji umożliwiających prowadzenie działalności wydobywczej zgodnie ze swoją strategią, której celem jest zapewnienie niezakłóconej pracy aktywów wytwórczych spółki.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Kwb 30.11.2017r. 21:14
Już po ptakach wszystkie odkrywki kończą się za 2 do 3 lat przez tak okres nie da się dokopać do węgla na tej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: xx 01.12.2017r. 13:15
Ale jest węgiel w Turku na kopalni Kożmin i jeżeli by w Adamowie było postawione odsiarczanie to Elektrownia by... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 03-12-2017r. 00:28 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE