ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Interfax: w maju Gazprom i Shell podpiszą porozumienie o budowie terminalu Baltic LNG
05.12.2017r. 08:45

Według agencji Interfax w trakcie przyszłego majowego Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu (SPIEF 2018) Gazprom i Shell podpiszą porozumienie o budowie terminalu Baltic LNG - czytamy w BiznesAlert.pl.

Gazprom i Shell są stronami niezobowiązującego memorandum o porozumieniu w sprawie budowy terminalu LNG o planowanej przepustowości 10-15 mln ton rocznie w bałtyckiej Ust-Łudze. Mógłby on powstać na przełomie 2022 i 2023 roku.

Podczas tegorocznego SPIEF w sierpniu 2017 roku podpisane zostało porozumienie między Gazprom LNG Sankt-Petersburg a Shell Gas and Power Developments B.V. w sprawie przygotowania studium wykonalności projektu. Ma ono pozwolić na wybór parametrów technicznych, którzy umożliwią realizację projektu.
Także w sierpniu 2017 roku Gazprom i Shell podpisały porozumienie o powołaniu joint venture na poczet budowy Baltic LNG. Spółka ma zapewnić finansowanie, zaprojektować, zbudować i zostać operatorem obiektu.

Firmy te są również zaangażowane w projekt Sachalin 2. To jedyny działający terminal LNG w Rosji. Jego operatorem jest Sachalin Energy Investment Company (Gazprom - 50 procent plus jedna akcja, Shell - 27,5 procent, Mitsui - 12,5 procent i Mitsubishi - 10 procent udziałów). W 2015 roku Gazprom i Shell podpisały memorandum o uruchomieniu trzeciej linii technologicznej. Jednak sankcje USA wobec projektu wydobywczego Jużne-Kirinskoje nie pozwalają im rozwinąć bazy surowcowej na potrzeby projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE