ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKEE w Paryżu o przyszłości europejskiej energetyki
05.12.2017r. 09:58

Przyszłość energetyki, znaczenie roli konsumenta, nowe technologie i unijne ramy prawne. O tym w Paryżu dyskutują dziś (5.12) eksperci z całej Europy w czasie konferencji "Elektryczność: witamy w świecie jutra", organizowanej pod patronatem prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Polski Komitet Energii Elektrycznej w tym ważnym spotkaniu reprezentuje wiceprezes PKEE Marta Gajęcka.

Europejski sektor energetyki przechodzi obecnie wielką transformacje i modernizację, dostosowuje się do świata, w którym zmiany dokonują się dynamicznie i tylko najbardziej innowacyjne oraz zorientowane na potrzeby klienta firmy mają szansę rozwoju. Strategie grup energetycznych mocno obecnie akcentują rozwój nowych linii biznesowych czasami daleko wykraczających poza model, w którym działały dotychczas. Wiele tych zmian wynika z wprowadzanych unijnych regulacji. Przedstawiony przez Komisję Europejską w listopadzie 2016 roku pakiet regulacji "Czysta energia dla wszystkich" na nowo zdefiniuje rynek energetyczny na Starym Kontynencie. Zbliżający się finał dyskusji nad zbiorem dyrektyw przesądzi między innymi o sposobie w jaki będziemy handlować energią elektryczną. Określi również, ile będzie ona kosztować gospodarstwa domowe i przemysł, czy i jakie powstaną nowe instalacje energetyczne. Prezes Marta Gajęcka podkreśliła, że PKEE od dawna aktywnie uczestniczy w tych rozmowach.

"Jeśli chcemy by polskie uwarunkowania rynkowe w sektorze elektroenergetycznym zostały wzięte pod uwagę, musimy dalej aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach na najwyższym szczeblu, takim jak dziś w Paryżu. Dzięki temu wiemy, że nasz głos jest słyszany i brany pod uwagę." - zaznaczyła Marta Gajecka wiceprezes Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Podczas konferencji omówione zostały między innymi perspektywy transformacji energetycznej do 2030 roku oraz to jak zmiany mogą wpłynąć na rozwój innowacji wśród przedsiębiorstw z sektora elektroenergetycznego.
PKEE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: stary 05.12.2017r. 10:41
Jeśli chodzi o Francję, to ludzie żyjący z obsługi 58 reaktorów atomowych zawsze utworzą takie lobby, że byle Macron... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE