ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Opolskie. 10 mln złotych na termomodernizację
06.12.2017r. 19:05

Samorząd województwa opolskiego przekaże 10,6 mln złotych dotacji na termomodernizację obiektów na południu regionu. W środę zarząd województwa podpisał umowę w tej sprawie z reprezentantami gmin i powiatów - uczestników projektu.

Całkowita wartość projektu "Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie subregionu południowego" to ponad 20,3 mln złotych, z czego 10,6 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych. W jego ramach zostaną ocieplone lub przebudowane obiekty użyteczności publicznej w powiecie głubczyckim, prudnickim i nyskim.

Projekt będzie realizowany do 15 września 2018 roku. Jego liderem jest powiat nyski, zaś partnerami - powiaty głubczycki i prudnicki oraz 12 gmin z południa województwa. Wśród obiektów, które przejdą remonty znajduje się m.in. szpital w Nysie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach, budynek byłego przedszkola w Lewicach, który zostanie przekształcony na Zakład Aktywności Zawodowej.

Wójt Branic Sebastian Baca podkreślał znaczenie wsparcia dla osób niepełnosprawnych z jego gminy, które dzięki przekształceniu przedszkola w Lewicach na ZAZ uzyskają szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
"To chyba jedyna firma na tym terenie dla takich osób. W ramach projektu wyremontowany zostanie budynek - powstaną pracownie, biura, drukarnia obsługiwana przez osoby niepełnosprawne. Całkowity koszt remontu oszacowano na 1,6 mln złotych, z czego z projektu dostaniemy 600 tys. zł. Marszałek obiecał jeszcze część na wkład własny. Będziemy także pukać do PFRON-u, bo wierzymy, że tak ważny projekt otrzyma wsparcie" - powiedział Baca.

W efekcie realizacji projektu modernizacji energetycznej zostanie poddanych 21 budynków. Powstanie jedno źródło energii elektrycznej i osiem źródeł ciepła wykorzystujących energię odnawialną. Ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej w efekcie realizacji tego projektu obliczono na 187 MWh rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE