ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bateryjny magazyn energii w Korei Południowej będzie dysponował mocą 150 MW
07.12.2017r. 09:56

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, obecnie największy na świecie bateryjny magazyn energii (Battery Energy Storage System, BESS) o mocy 100 MW i pojemności 129 MWh powstał w stanie Południowa Australia.

Wkrótce jednak miano największego bateryjnego magazynu energii przejmie instalacja powstająca w Ulsan w Korei Południowej.

Koreański Hyundai Electric & Energy Systems buduje litowo-jonowy magazyn energii, którego moc docelowo wyniesie aż 150 MW (nie podano pojemności). W przeciwieństwie do innych projektów magazynów energii na podobną lub nawet dużo większą skalę, powstanie tego magazynu energii wydaje się przesądzone. Koreańczycy zapowiadają jego uruchomienie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Magazyn energii zostanie wykonany dla koncernu Korea Zinc i stanie na terenie należącej do niego rafinerii. Kontrakt na budowę ogromnego magazynu energii opiewa na 50 mld wonów, czyli około 160 mln złotych.

Dla firmy Hyundai Electric to kolejny kontrakt na budowę dużego bateryjnego magazynu energii również w portowym koreańskim mieście Ulsan. Zaledwie kilka tygodni wcześniej koreańska firma poinformowała o budowie magazynu energii o pojemności 50 MWh dla Hyundai Heavy Industries. Ta inwestycja miała kosztować 24,6 mld wonów.
Hyundai Heavy Industries szacuje, że dzięki temu magazynowi energii, a także dzięki równoczesnemu wdrożeniu systemu zarządzania energią, uda mu się obniżyć koszty zakupu energii o 15 proc., co miałoby się przełożyć na roczne oszczędności rzędu aż około 15 mld wonów.

Według koreańskiego rządu, inwestycje w bateryjne magazyny energii w pierwszej połowie 2017 r. odpowiadały pojemności 89 MWh wobec magazynów o pojemności 55 MWh, które zrealizowano w Korei Płd. w całym ubiegłym roku.

Seul chce doprowadzić do zwiększenia wartości krajowego rynku magazynowania energii z około 300 mld wonów obecnie do 600 mld wonów w roku 2020. Przewiduje się m.in. wprowadzenie obowiązku montażu magazynów energii w nowych budynkach administracji rządowej.

W ubiegłym roku koreański rząd zapowiedział, że do roku 2020 przeznaczy na rozwój OZE około 42 bln wonów (według aktualnego kursu około 140 mld zł), co ma skutkować inwestycjami w moce rzędu 13 GW. W tej sumie około 4,5 bln wonów ma wesprzeć budowę magazynów energii. Jednocześnie Seul podniósł cel w zakresie udziału OZE w krajowym miksie energii do roku 2020 do poziomu 7 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: (o)(o) 07.12.2017r. 14:09
https://www.thetimes.co.uk/edition/business/subsidy-cut-as-batteries-fail-to-hold-their-charge-s33kmpbbk
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 11.12.2017r. 17:12
detaliczna cena magazynu energii wynosi ok. 85 USD/kWh
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE