ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Teheranie szkoły zamknięte od czterech dni z powodu smogu
20.12.2017r. 11:53

W Teheranie szkoły i przedszkola są zamknięte od czterech dni z uwagi na wysoki i stale pogarszający się poziom zanieczyszczenia powietrza. Wprowadzono ograniczenia dotyczące poruszania się samochodami po mieście, a wjazd ciężarówek został całkowicie zakazany.

Jak pisze w środę AFP po liczącej 8,5 mln mieszkańców stolicy Iranu mogą poruszać się na zmianę co drugi dzień samochody o rejestracjach parzystych i nieparzystych. Wzmocnione patrole policyjne egzekwują te nakazy w sposób bardzo zasadniczy i kierowcom, którzy złamali przepis każą opuszczać samochody.

Szkoły są zamknięte w całej prowincji Teheran z wyjątkiem trzech miast; nie wiadomo na razie, czy zakaz ten zostanie przedłużony po weekendzie.

W niedzielę rada miejska irańskiej stolicy nakazała wstrzymanie wszelkich prac budowlanych z użyciem cementu, piasku i asfaltu. Władze apelują, by osoby starsze, cierpiące na problemy sercowo-naczyniowe, dzieci i kobiety w ciąży unikały wychodzenia na ulice.
W teherańskich szpitalach, w porównaniu z ubiegłym tygodniem, podwoiła się liczba przypadków wylewów i udarów - podała agencja Fars.

W niektórych dzielnicach Teheranu stężenie cząstek pyłu zawieszonego wynosiło w środę 181 mikrogramów na metr sześcienny. Zanieczyszczenie powietrza w Iranie jest jednak znacznie niższe niż w Chinach i Indiach. W Delhi stężenie cząstek pyłu zawieszonego osiąga 1000 mikrogramów na metr sześcienny.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE