ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia Adamów wyłączona
02.01.2018r. 19:27 02.01.2018r. 06:01

W pierwszych godzinach Nowego Roku został wyłączony ostatni z bloków należącej do ZE PAK, Elektrowni Adamów.

Jak informuje serwis internetowy iturek.net ostatni z pięciu bloków Elektrowni Adamów został wyłączony 1 stycznia o godzinie 2.49.

Wchodząca w skład Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin Elektrownia Adamów o mocy 600 MW (5 x 120 MW) została oddana do eksploatacji w 1966 roku.

Elektrownia oprócz produkcji energii elektrycznej dostarczała również ciepło dla miasta Turek oraz parę do celów technologicznych dla pobliskich zakładów. Po wyłączeniu Elektrowni produkcję ciepła dla miasta przejęła nowa ciepłownia firmy GETEC.
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Turku Beata Bartczak poinformowała we wtorek PAP, że w związku z zakończeniem pracy przez elektrownię, bez zatrudnienia znajdzie się do 150 osób.

"To nie jest duża skala - początkowo była mowa o zwolnieniach zarówno w elektrowni, jak i w kopalni Adamów. Ostateczna liczba osób, która rozstała się z pracodawcą na razie nie jest nam jeszcze znana" - powiedziała. Jak dodała, powiat ma niską stopę bezrobocia, sytuacja w elektrowni nie powinna więc negatywnie wpłynąć na lokalny rynek pracy.

Dodaj nowy Komentarze ( 23 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Drzymała 02.01.2018r. 08:19
Ponad 50 lat eksploatacji. Przebogata historia zakładu, ludzi i miasta Turek. Pozostaje pytanie - co dalej? Czy coś zostanie zbudowane? Czy rozbiórka? Pozostaje również pewna watpliwość zwiazana z powstała nowa ciepłownia dla miasta Turek. Ciepłownia jest opalana węglem brunatnym dostarczanym z Niemiec, a nasz, polski węgiel pozostanie pod ziemia. Czy nie można było znaleźć polskiego wykonawcy I korzystać z naszych surowców?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Andre 16.01.2018r. 07:10
Czy to żle, że nasz polski węgiel zostanie? Może w przyszłości, gdy będzie go mało na świecie cena będzie bardziej atrakcyjna?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE